Sobota, 30.9.2023
KulturaOstatní kultura

Skvělý 19. Festival Fantazie je za námi

19. Festival FantazieDlouho očekávaný 19. Festival Fantazie skončil v Chotěboři v neděli 6. července 2014 a před námi je tedy další rok napjatého očekávání příštího ročníku. Ani letos naše redakce na akci nechyběla, a tak vám přinášíme naše zážitky a postřehy.

Díky návštěvě loňského ročníku jsem už věděla, co očekávat a na festival jsem se už několik měsíců dopředu velmi těšila. V úterý ráno jsem popadla spacák a karimatku a jelo se. Cestou do Chotěboře se mi povedlo vystoupit dřív než jsem měla v plánu a čekalo mě tak nemilé překvapení. S mým nulovým navigačním smyslem jsem neměla šanci sama festival najít. Naštěstí jsem však potkala přívětivého místního, který se nabídl, že mě na festival doprovodí (zhruba 1,5 kilometru pěšky). Díky němu jsem tedy bezpečně trefila a ještě si cestou vyslechla něco o historii města. Už to mě příjemně naladilo a na první přednášky jsem se vrhla s humorem.

19. Festival FantazieJelikož jsme loni strávila poměrně hodně času u deskových her, v sále s videohrami a na herních turnajích, letos jsem se zaměřila hlavně na přednášky. Snažila jsem se navštívit aspoň jednou všechny přednáškové místnosti a zkusit od všeho něco. Nejvíc na mě zapůsobila přednáška o projektech Googlu, při které jsem si vyzkoušela Google Glass, další technické novinky. Na OrientConu jsem si poprvé vyzkoušela bingo (a to nápaditě upravené) a odnesla si knižní odměnu. Vyzkoušela jsem si kreslení henou a složila jsem origami bitevní loď. Několikrát jsem zamířila na MoveCon a protáhla si tělo s Tai-chi a naučila se masírovat nohy. Bohužel jsem letos nenašla MatfyzExpo, ale studenti z této školy vedli vlastní přednášky, které jsem navštívila.

Poznala jsem spoustu milých lidí a dozvěděla se zase mnoho nového. Opět tu panovala výborná atmosféra a věřím, že ta bude provázet i všechny následující ročníky. I letos spousta lidí přijela v kostýmech, ale řekla bych, že již v o něco menším počtu. K vidění bylo několik Harry Potterů, skvělý šmoulí pár, několik postav z Game of Thrones a ze Star Treku, Lara Croft a spousta dalších.

Organizace festivalu byla skvělá a i když se objevil problém s ubytováním, organizátoři vše zvládli rychle vyřešit. Všude se našla nějaká pověřená osoba, která dokázala poradit a to v průběhu celého programu (od 8 ráno o 1 hodiny v noci). Samozřejmě na festival dorazilo i mnoho slavných hostů jako Hattie Hayridge z Červeného trpaslíka, Gary Jones a Jennifer Spence z Hvězdné brány a další.

19. Festival FantazieFestival Fantazie se letos opravdu vydařil a moc jsem si ho užila. Velice se těším na další ročník a přeji organizátorům pevné nervy a chuť do 20. Festivalu Fantazie.

Festival Fantazie rozhodně stojí za to vidět. Osobitá uvolněná atmosféra, zajímaví lidé a nabitý program – to je FF v Chotěboři!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.