Slovinsko – Julské Alpy, kras i moře…

Za krásami Slovinska na přednáškuSlovinsko většina lidí zná jen jako tranzitní zemi při cestě k moři do Chorvatska. Chcete-li, poznejte tuto malou, ale nesmírně zajímavou zemi, přijďte v pátek 29. listopadu 2013 do Vodních zdrojů Chrudim od 18:00 na přednášku Michala Kůry. Ten během přednášky představí nejzajímavější části Slovinska.

 

 

 

 

 

 

Přírodní krása Slovinska zakomponovan v přednášce

Nejprve se podíváme do nejnavštěvovanější části, do Julských Alp, kde na nás čeká Triglav i řeka Soča. Ta je známá příznivcům canyoning nebo raftařům Nezapomenutelná je i turistika v těchto nádherných horách, ale za návštěvu stojí i slovinský kras. Z něho jsou nejproslulejší jeskyně Postojna a Škocjanska jama, obě zapsané na seznamu UNESCO. Nakonec se podíváme i na slovinské pobřeží a do hlavního města Ljubljana, plného krásných památek. V Ljubljani si připomeneme stavby architekta Jože Plečnika i působení našeho rodáka Josefa Ressela.

 

Předprodej vstupenek zajišťuje IC ve staré radnici na Resselově náměstí. Telefonické rezervace a další informace na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz. Přednáška se  koná díky finanční podpoře Města Chrudim.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.