Čtvrtek, 18.7.2024
Chrudim

Spolkový dům v Chrudimi

Spolkový dům v ChrudimiV sobotu 12. září 2009 byl po rekonstrukci slavnostně otevřen Spolkový dům v Chrudimi (bývalé Divadélko Mír na Palackého třídě).

Generálním dodavatelem stavby byla firma ATOS spol. s r. o., Ledeč nad Sázavou, projektoval ji ing. arch. Jan Klimeš z ateliéru Zelený dům, Pardubice. Celková cena stavby je 25,5 mil. Kč, z toho státní dotace činila 9,9 mil. Kč. Ve Spolkovém domě jsou ve foyer umístěny tři reliéfní plastiky od Jiřího Středy nazvané Rozhovory, v přilehlém parčíku se nachází keramická homole od autorky Aleny Dvořákové. Ozdobný nápis a grafiku interiéru provedl J. Tázler.

 

Ve Spolkovém domě se nachází multifunkční sál pro 100 diváků, který může být využit jako divadelní sál s důrazem na konání loutkových představení nebo jako sál konferenční, přehlídkový, filmový, koncertní apod. Dále se zde nacházejí čtyři různě velké klubovny, určené pro spolkovou činnost a Spolková místnost, která může být využita i jako učebna. Mimo plánované akce pro veřejnost bude sál s jevištěm sloužit jako zkušebna pro různá zájmová, divadelní a pěvecká sdružení.

Během Dne otevřených dveří navštívilo v sobotu objekt 650 zájemců, kteří se mj. mohli zúčastnit první zkoušky sboru Salvátor nebo shlédnout loutkové představení pro děti. V neděli zde proběhla první zkouška folklórního souboru Kohoutek, ostatní spolky se zapojují do chodu v těchto dnech. Spolkový dům provozuje Chrudimská beseda, městské kulturní středisko.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.