Neděle, 28.5.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Srdce, kam se podíváš

Markéta je mistr svého oboru. Pracuje jako lékařka na kardiochirurgii, kde je velmi uznávaná. Doposud si myslela, že dokáže perfektně vést práci i domácnost, skloubit náročné povinnosti s péči o malé dítě a že její rodina žije harmonicky a spokojeně. Jaký šok pro ni je, když jí manžel oznámí, že se chce rozvést a začít znovu s jinou ženou. Markétě se hroutí svět pod rukama, ale ne nadarmo je tím, kým je, silnou a samostatnou ženou. Pomalými krůčky se i ona spolu s malým synkem vydává vstříc novému životu. Ale jak už to bývá, osud si s námi dokáže leckdy škodolibě pohrát, na Markétu – a nejen ji – čeká hodně zajímavé překvapení… 

Srdeční selháníPetra Zhřívalová se českým čtenářům představila už několikrát, přečíst jste si mohli romány O fous líp, Šťastní a veselé, nebo detektivku Design vraždy. I tentokrát se vrací ke svému osvědčenému námětu, kterým jsou vztahy mezi lidmi, zejména partnerské a rodičovské. Cílí zejména na ženy, píše v odlehčeném stylu. Děj se točí kolem ambiciózní lékařky, ukazuje svět dnešních zaměstnaných žen, které se snaží co nejlépe spojit zaměstnání, mnohdy časově náročné s péčí o rodinu. Markéta se musí také vyrovnat s rozpadem manželství a přijmout fakt, že manžel si našel novou ženu, s níž zakládá rodinu č. 2. Hrdinka románu Srdeční selhání to má ovšem oproti svým souputnicím mnohem jednodušší – po finanční stránce je zabezpečená, některé situace se jí proto řeší mnohem lehčeji, například zařizování nového bytu, či nákupy vánočních dárků.

Děj je podán ich-formou z pohledu Markéty, jsme svědky humorných i vážnějších situací, které život nabízí. Příběh nesoucí se v příjemném, lehkém duchu, se čte dobře, na své si přijdou milovníci romantiky i knížek odehrávajících se v lékařském prostředí.  

Kniha s příznačným názvem Srdeční selhání je určena všem milovníkům současné české literatury. Nečekejte nic náročného na přemýšlení, autorka se zaměřuje na odpočinkovou četbu a přesně to její román nabízí. Na milostné peripetie hlavní hrdinky nahlíží s humorem a ženským nadhledem.

Hledáte-li pro nadcházející podzimní večery nějakou příjemnou oddechovku z českého prostředí, nebo knižní dárek pro ženy,  nový počin Petry Zhřívalové můžu doporučit.

 

 

Název knihy Srdeční selhání
AutorPetra Zhřívalová
Žánrromán pro ženy
    
Nakladatelství XYZ
Rok vydání2022
Počet stran344
ISBN9788076832176
  
Nákup knihy www.albatrosmedia.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

XYZ

Nakladatelství XYZ je od roku 2011 součástí největší české mediální společnosti Albatros Media, a.s. Na trhu působí od roku 2004. Vydává původní českou i zahraniční beletrii, zaměřuje se zejména na romány, autorizované životopisy či rozhovory, literaturu faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy.

www.xyz.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)