STAR REALMS, aneb recept na dokonalou hru

Star RealmsStar Realms je hra na principu deckbuildingu primárně pro 2 hráče, ale v modifikaci hratelná i ve více hráčích, zasazená do prostředí sci-fi.

Před mnoha staletími začalo lidstvo kolonizovat i jiné planety než Zemi. Nárůst populace spolu s mezinárodním hladem po nevyužitých zdrojích nerostného bohatství nových světů vedly k rychlému rozšíření lidstva mimo sluneční soustavu do zbytku galaxie. Podmínky pro případné kolonie se však velmi lišily v závislosti na místě, přírodních zdrojích, atmosféře, velikosti atd. Není divu, že to vyvolalo napětí a dokonce otevřené konflikty mezi zúčastněnými stranami, ať už to byly národy, společnosti či jiné organizace. Pak přišli Fauni…

Podmaňte si vesmír!

Vybudujte si svou vlastní hvězdnou říši. Pomocí zisku z přepravy a obchodu naverbujte armádu válečných lodí, ochraňujte svou říši a dobývejte nepřátelská území!

 

 

 

Star Realms navrhli profesionální hráči karetní hry Magic a mísí se v ní zábavné prvky deckbuildingových her s přímým bojem typickým pro sběratelské karetní hry. V průběhu hry si za body obchodu do svého balíčku přidáváte nové lodě a základny. Po vyložení vám mohou tyto karty svými efekty dodat výhodu a generovat body obchodu nebo útoku, se kterým rozdrtíte základnu protihráče. Hráč, který jako první sníží skóre protihráče na nulu, vyhrává!

 

Příprava hry

Veškerá příprava hry spočívá ve vyjmutí hracího balíčku osmdesáti karet, jeho zamíchání, otočení horních pěti karet a určení začínajícího hráče.

Průběh hry

Hra probíhá na kola, kdy se hráči střídají postupně v tazích. Oba hru začínají s identickým počátečním balíčkem deseti karet, přičemž pro první kolo má začínající hráč k dispozici pouze tři karty (namísto obvyklých pěti). Každá karta představuje buď nějakou vesmírnou loď, orbitální stanici nebo nějakou základnu. Hráč odehraje libovolný počet karet (obvykle všechny), nakoupí libovolný počet otočených karet (které se po nákupu okamžitě doplňují) a případně zaútočí na soupeřovy državy. Poté odloží veškerá nakoupené a zahrané karty na svou odhazovací hromádku a dobere si nových pět karet se svého balíčku – na řadě je poté soupeř.

Konec hry

Konec hry nastává v okamžiku, kdy jeden ze soupeřů přijde o všechny body autority. Na začátku oba hráči začínají na hodnotě 50 bodů, která se však v rámci formátu může měnit. Druhý hráč se pak stává vítězem.

 

Star Realms

 

Obsah balení

80 hracích karet,
2 úvodní balíčky po 10 kartách,
16 karet průzkumníků,
18 karet autority,
česká pravidla.

 

Název hry:                                  STAR REALMS
Autoři:                                          Darwin Kastle, Robert Dougherty
Rok vydání v ČR:                      2015
ADC BlackfireVydavatelé:                                ADC Blackfire

Počet hráčů:                               2 – 6
Doporučený věk:                       od 12 let
Herní doba:                                20 minut

Herní svět:                                  Sci-fi
Herní kategorie:                         karetní hra, strategická, deckbuilding hry
BGG:                                            http://boardgamegeek.com/boardgame/147020/star-realms 

 

Star Realms

 

Hrajeme si s ChrudimkouKlub deskových her – Hrajeme si s Chrudimkou

Otevřená herna deskových a karetních her je určena všem, kteří si umí a chtějí hrát!
Otevřeno pro veřejnost je vždy jednou měsíčně, a to v pátek od 15 do 18 hodin na ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim.

Bližší informace a termíny konání pro veřejnost se dočtete na www.Chrudimka.cz/Herna či na FB profilu klubu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.