Status Quo – Pictures 40 years of hits

Status Quo2. listopadu 2009, Tipsportarena Liberec
ŠIMMI AG, a.s., pořadatel kulturních akcí v Libereckém kraji a festivalů Benátská noc a Folková noc Vám po koncertě Blackmore´s Night na zámku Sychrov přiváží další zahraniční lahůdku, koncert rockové legendy Status Quo, která v rámci světového turné zamíří po dlouhé době do ČR do moderní multifunkční Tipsportareny v Liberci.

Status Quo, známá také jako The Quo či pouze Quo, je britská rocková skupina, jejíž hudba je charakterizována jejich osobitým pojetím „hard rock boogie“. Počátky skupiny se datují do roku 1962, kdy spolužáci Francis Rossi a Alan Lancaster založili skupinu s názvem „The Scorpions“. Po několika změnách v sestavě skupiny i v jejím názvu se roku 1967 hudebníci představují jako „The Status Quo“, aby se v roce 1970 konečně ustavil název platný dodnes „Status Quo“. Současnými členy kapely jsou: Francis Rossi (zpěv, hlavní kytarista), Rick Parfitt (zpěv, kytara), Andy Bown (klávesy, kytara, zpěv, harmonika), John ´Rhino´ Edwards (baskytara, zpěv) a Matt Letley (bicí, perkuse).

Skupina vydala na tři desítky alb a přes 70 singlů, ze kterých se 22 umístilo v Top Ten britského žebříčku a které ji řadí mezi nejaktivnější hudebníky. Jejich poslední studiové album, In Search of the Fourth Chord, vydané roku 2007 se i po čtyřicetiletém působení této formace drží stále osvědčeného hesla, že krása je v neměnné jednoduchosti. Skupina si vystačí se svým tříakordovým boogie a to je přesně to, co od ní její fanoušci chtějí a pokaždé i dostanou. V prosinci 2008 vydali jejich 75. singl s názvem „It’s Christmas Time“, který dosáhl na 40. příčku britského žebříčku singlů.

 

Status Quo

 

Ani ve věku, kdy se ostatní již chystají na zasloužený odpočinek, neustávají hudebníci ve své činnosti a přinášejí fanouškům potěšení v podobě nových písní i koncertních turné. Málokteří hudebníci (nehledě na věk) se mohou pochlubit takovou aktivitou jako právě Status Quo, a tak mají i jejich čeští fandové možnost užít si jedinečnou atmosféru živého koncertu této legendy rock boogie. Vystoupením v liberecké Tipsport areně naváže skupina na sérii koncertů po německých městech.

 

Status Quo – 40 YEARS OF HITS
2. listopadu 2009 od 20,00 hod. Tipsportarena Liberec
Předprodej vstupenek od 15.6.2009 v síti Ticketpro.

 

Fotogalerii z tohoto koncert naleznete na adrese http://www.FotoZajda.cz/koncerty/status_quo/galerie.html.

 

Více na www.simmiag.cz a www.statusquo.co.uk.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.