Štafetový běh Ležáky – Lidice se letos poprvé poběží přes Chrudim

Na fotografii zleva: čáslavský běžec Karel Váňa, světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová, organizátor štafety Jan RýdloLetos se 12. a 13. června 2009 uskuteční již 21. ročník štafetového běhu Ležáky – Lidice, tentokrát s výjimečným startem. Čeští, slovenští, ale i bulharští běžci se vydají na trať dlouhou téměř 200 kilometrů v pátek 12. června z popraviště ležáckých obyvatel, pardubického Zámečku, přes Chrudim do Ležáků a následně do Lidic.

 
“Rozběhnutí štafety bude svěřeno světové rekordmance Jarmile Kratochvílové, poté nejstarším veteránům,” přibližuje organizátor Jan Rýdlo z nasavrcké agentury JR RUNNING SPORT.

“Následně se štafeta odebere na Resselovo náměstí do Chrudimi, kde ji těsně před devátou hodinou večerní přivítá starosta města. Ten také  slavnostně přiváže stuhu ke štafetovému kolíku,” doplňuje místostarosta města Roman Málek.

Štafeta se poté vydá přes Slatiňany, Lukavici, Žumberk a Miřetice do Ležáků, odkud  cca ve 22.40 hodin vyběhne ve směru Nasavrky, Seč, Čáslav, Kolín a Prahu do Lidic, kde poslední stuhu naváže před položením štafety prezident republiky Václav Klaus.
Pořadatelé zároveň zvou všechny Chrudimáky, kteří mají vztah k naší historii a zároveň fandí sportu,  aby přišli  svým potleskem v pátek 12. června ve 20.45 hod.  povzbudit běžce na Resselovo náměstí.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.