Festival Svojšice

Festival SvojšiceVe Svojšickém areálu proběhne 26. června 2009 již desátý jubilejní ročník festivalu Svojšice. Vedle toho, že Svojšice slaví kulatiny, je tento ročník zajímavý i tím, že letos naposledy bude techno obývat prostor hlavní stage. Od příštího roku slibují organizátoři festivalu jinou koncepci akce než na kterou se byli doposud zvyklý. Techno se má přesunout do velkého stanu a na hlavní stagei by se měli objevit živá vystoupení kapel. V jednom z rozhovorů prohlásil, organizátor festivalu, Džejár, že by chtěl do budoucna přivést třeba i Massive Attack, tak nám nezbývá než držet palce aby to vyšlo.

Letos tedy naposled vyrostou v areálu 3 stage. A to Techno Stage pod širým nebem, luxusní House Stage ve stanu Red Zone a Drum & Bass Stage ve velkokapacitním stanu. Hlavními tahouny Techo Stage budou Christian Smith a John Selway, kteří vystoupí nejen ve společném setu ale i každý sám ve svém Solo setu. Dále to budou angličan Dave Clacke, který je v Čechách hodně oblíbený a ďábel Mark EG, který slibuje pro Svojšický kotel, speciální vystoupení.

Na Housové Stagei bude hlavní hvězdou Francouz Chris Kaeser, který má na kontě třeba hity Over, Hormony, Boogie Star nebo nespočet remixů například pro Funky People, Da Hool nebo Laurenta Pautrata. DNB stagei budou vládnout místo původně avízovaného Dj Dieselboye angláni Matrix & Futerbound. Svoje tracky vydávají na svých labelech Viper a Metro. K těm nejznámějších patří např. Univerzal Truth nebo remixy filmových melodií American Beauty a Knite Rider.

Vstupenky na festival se dají pořídit za 450,- Kč i s DVD Svojšice nebo na místě za 550 Kč. Druhý den po festival proběhne ještě After party na Mělických písníkách nedaleko Přelouče.

Více info na www.svojsice.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.