Neděle, 14.4.2024
HudbaKultura

Sting s orchestrem vystoupí v Praze

Sting s orchestrem vystoupí v PrazeSting se spolu s Royal Philharmonic Concert Orchestra představí 22. září 2010 také v pražské O2 aréně. Světové turné Symphonicity odstartovalo 2. června tohoto roku koncertem ve Vancouveru, následně čekají Stinga vyprodaná letní vystoupení po celé Severní Americe. Sting představí své nejslavnější písně, které speciálně upravil pro symfonické aranže. Royal Philharmonic Concert Orchestra bude řídit Maestro Steven Mercurio (Pavarotti, Bocelli). Evropská tour začíná 3. září v Oslu, Sting také vystoupí v rámci speciálního koncertu ve svém rodném městě Sage Gateshead. Dále se turné zastaví ve Stockholmu, Helsinkách, Berlíně, Kolíně a Paříži. Následovat budou koncerty v Dublinu, Nantes, Antverpách, Hamburku, Frankfurtu a Stuttgartu.

Stingovi jeho slavná kariéra přinesla řadu multi-platinových alb, nespočet ocenění a na celém světě rekordní obrat ve výši téměř 100 milionů EUR. Tentokrát však budou Stingovy největší hity interpretovány ve zbrusu nové podobě, o kterou se zasloužil Jorge Calandrelli, David Hartley, Michel Legrand, Rob Mathes, Vince Mendoza, Steven Mercurio, Bill Ross, Robert Sadin, a Nicola Tescari. Výběr skladeb, vytvořený speciálně pro tento výlet, bude zahrnovat hity jako “Roxanne”, “Next To You”, “Every Little Things She Does Is Magic” a “Every Breath You Take” nebo “Englishman In New York”, “Fragile”, “Russians”, “If I Ever Lose My Faith In You”, “Fields Of Gold” a “Desert Rose”.

Stingovu vysoce očekávanému světovému turné bude předcházet vydání titulu “Symphonicities” letos v létě. Nové studiové album slouží jako konečná památka živého koncertu, respektive první singl “Every Little Things She Does Is Magic”, který již vyšel digitálně. Na albu nebudou chybět ani zásadní písně z repertoáru The Police jako “Roxanne” a “Next To You”, stejně tak jako písně ze Stingovy sólové kariéry, včetně “Englishman In New York” nebo “I Burn for You” a mnoha dalších. Album “Symphonicities” produkovali Rob Mathes a Sting, za mixážní pult se posadili Elliot Scheiner (Steely Dan, Fleetwood Mac) a Claudius Mittendorfer (Interpol, Franz Ferdinand).

Sting s orchestrem vystoupí v PrazeStingův zájem o spolupráci s orchestrem začal v roce 2008 na základě vystoupení s legendárním Chicago Symphony Orchestra. Po přepracování výběru skladeb z jeho expanzivního katalogu, vystoupili společně v představení, které na něj hluboce zapůsobilo. Proto byl Sting nadšený, když jej Philadelphia Orchestra požádal, aby se k němu připojil v rámci 153. výročí Academy Of The Music. “Vystoupení, jak s Chicago Symphony Orchestra, tak s Philadelphia Orchestra, byla opravdu vrchol mé kariéry. Jsem nadšen možností koncertního turné s Royal Philharmonic Concert Orchestra, v rámci kterého se naskýtá možnost práce s novou paletou hudebních barev, mohu znovu pracovat a objevovat písně, které byly kostrou mých živých vystoupení po více než třicet let,” uvedl Sting.

Royal Philharmonic Concert Orchestra již dříve hrál s mezinárodně renomovanými umělci, od operních hvězd, jako jsou Andrea Bocelli, Bryn Terfel, Renée Fleming, Kiri Te Kanawa a později Luciano Pavarotti k populárním kulturním ikonám, jako jsou Burt Bacharach, George Benson, Michel Legrand, Diana Krall , Tina Turner nebo Randy Newman. Sting bude rovněž doprovázen kvartetem hudebníků – Dominic Miller (Stingův dlouholetý kytarista), David Cossin (specialista na bicí nástroje a novou experimentální hudbu), Jo Lawry (zpěvák) a Ira Coleman (baskytarista).

Stingův první výlet do klasické říše hudby začal s úspěchem jeho alba “Songs from the Labyrinth” vydaném v roce 2006, na kterém najdeme loutnou interpretovanou hudbu z 16. století od skladatele Johna Dowlanda. Po dokončení nesmírně úspěšného réunion turné se skupinou The Police se Sting vrátil s titulem “If On A Winter s Night”, ze kterého dýchá jeho vášeň pro sjednocení hudebních žánrů.

Kdy: středa 22. září 2010
Kde: O2 Arena Praha
Pořadatel: Live Nation
Vstupenky: 1350 – 2450 Kč

 

Více na http://www.livenation.cz/ a http://www.sting.com/.

Live Nation - pořadatel akce

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.