Stvoření – Franz Joseph Haydn

kk_skutecJediný koncert, který se v rámci festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč odehraje mimo domovské město, se uskuteční v sobotu 10. dubna od 18 hodin v kostele Narození Panny Marie v Hlinsku.

Účinkují:
Filharmonie Hradec Králové,
Pěvecký sbor Projektchor Marktkirche Wiesbaden,
Pěvecký sbor Rastislav Blansko

Sólisté: Jana Sibera, Václav Sibera, Roman Janál, Jaromír Nosek

Dirigent: Thomas Frank

Jeden z vynikajících koncertů – STVOŘENÍ Josepha Haydna – bude uveden v hlineckém kostele. Projekt vznikl za společného působení Filharmonie Hradec Králové, pěveckého sboru Projektchor Marktkirche Wiesbaden za řízení dirigenta a varhaníka pana Thomase Franka (Německo) a pěveckého sboru Rastislav Blansko za řízení Jaroslava Martináska. V tomto nastudování bude toto oratorium poprvé provedeno ve Wiesbadenu 20. 3. 2010, v České republice pak 10. 4. v Hlinsku a 11. 4. v Praze.

Oratorium Stvoření pro sóla, sbor a orchestr se řadí mezi nejúspěšnější díla Josepha Haydna.  Právě orchestr Filharomie Hradec Králové je pro svoje bohaté zkušenosti s prováděním velkých oratorních děl světové hudební literatury často vyhledávaným tělesem a to nejen pro domácí, ale především pro zahraniční sborová tělesa. Jistě i v rámci tohoto koncertu oceníte jeho česky vřelý a současně lahodně měkký zvuk.

Kvalitu orchestru Filharmonie Hradec Králové se zkušeným německým dirigentem Thomasem Frankem umocní dva výborné shora uvedené pěvecké sbory.

Těšit se můžete i na vynikající sólisty: Janu Sibera (soprán) a Václava Siberu (tenor) – oba působí ve Státní opeře Praha. Jako barytonista se představí sólista Národního divadla a držitel prestižní Ceny Thálie za rok 1999 Roman Janál. Posledním sólistou bude jeho velice úspěšný žák Jaromír Nosek (bas).

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.