Neděle, 1.10.2023
HudbaKultura

Support Lesbiens představují nový singl Movin’ On

Support LesbiensPo loňském úspěchu se singlem Pohádka Support Lesbiens představují další skladbu s názvem Movin On. Pohádka se stala jednou z jejich historicky nejúspěšnějších nahrávek na YouTube a proto bude překonávání tohoto úspěchu složité. S Movin on do kapely přichází také nový zpěvák Marco.

“I když jsme sami v Pohádce viděli velký potenciál, ohlas na ní předčil naše očekávání. Myslíme si, že je to důsledek kombinace několika faktorů – češtiny, chytlavé, jasně srozumitelné hudby a naopak metaforického textu. Záměrně jsme na něj předem nikde neupozorňovali a nechali jeho vyznění čistě na představivosti posluchačů. O to víc nás potěšilo, jak lidé text s přehledem rozklíčovali a jak pozitivně ho hodnotili,” říká kapela o Pohádce, která stále čeří rozhlasové vlny.

“Nicméně po roce už nastal čas kapitolu Pohádky uzavřít a začít psát novou.” dodávají Support Lesbiens, kteří posun vtiskli i do názvu nového singlu, když ho pojmenovali “Movin’ On”. Pozornému posluchači zřejmě neunikne jiná barva zpěvákova hlasu. Jeho “majitelem” je Marco, který za mikrofonem nahradil  Czendu Urbánka, jež se vrací do znovuobnovených domovských Post-it.

 

 

“Změna je život a život je nekonečná serie změn. Vracím se domů, do Post-it. Klukům děkuji za spolupráci a přeji jim hodně štěstí a úspěchů v další tvorbě,” řekl Czenda.

“Czendův odchod nás mrzí. Strávili jsme společně čtyři roky, během kterých jsme odehráli desítky koncertů, zažili spoustu zábavy na turné s Waltari nebo s Ewou Farnou a Nebe, nahráli jsme dvě alba, na nichž se významnou měrou podílel. Byl nejen naším zpěvákem ale i výhradním textařem, spoluautorem hudby a v neposlední řadě spřízněnou duší. Přesto nebo právě proto ale jeho rozhodnutí plně respektujeme, přejeme mu, ať se mu daří a věříme, že se na pódiu ještě někdy potkáme. Budeme rádi, když si s námi Czenda třeba někdy zahostuje,” dodávají Support Lesbiens.

supportlesbiens.cz | facebook.com/OficialniSupporti

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.