Čtvrtek, 30.11.2023
HudbaKultura

Suzi Quatro oslavila 65 let a v listopadu se k nám vrací

Suzi QuatroSuzi Quatro, žena, která se úspěšně prosadila jako rocková frontwoman a zároveň hráčka na baskytaru v do té doby převážně mužské sféře, oslavila 3. června narozeniny.

Narodila se před 65 lety v Detroitu jako Susan Kay Quatrocchio. Pochází z katolické rodiny, z otcovy strany má italské předky a vyrůstala se třemi sestrami a jedním bratrem. Suzi umí hrát nejen na baskytaru, ale také na klavír, bubny a kytaru. Kromě působení na hudební scéně se objevila na televizních obrazovkách, jmenujme např. seriály Happy Days, Dempsey a Makepeaceová či Vraždy v Midsomeru.

 

 

 

Do České republiky se chystá letos na podzim. Vystoupí nejprve 11. listopadu 2015 ve Velkém sále Lucerny v Praze, o den později přijede do brněnského Bobycentra. V Brně vystupovala před dvěma lety v Hale Vodova a její koncert zde měl velký úspěch.

V programu koncertů uslyší návštěvníci všechny zásadní písně jejího repertoáru: od A Girl Like Me, přes Rocking In the Free World čí Can the Can po samozřejmě nesmrtelné Stumblin In a If You Can’t Give Me Love. Na pódiu podpoří svoji kapelnici skupina vysoce kvalitních rockových muzikantů včetně brilantní dechové sekce, jíž velí renomovaný britský saxofonista Ray Beavis, který se objevil i v dechové sekci Irish Horns na albu London Calling legendárních The Clash. Má za sebou studiovou či koncertní spolupráci s takovými veličinami, jako jsou Graham Parker, Shakin Stevens, U2, The Boomtown Rats, Rory Gallagher, Cliff Richard, Cliff and the Shadows, Elvis Costello nebo Phil Lynott.

 

 

11. 11. 2015 od 20 hodin Lucerna Velký sál, Praha12. 11. 2015 od 19 hodin Bobycentrum, Brno

 

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketpro (www.ticketpro.cz) od 840 Kč v Praze a 640 Kč v Brně.

Suzi Quatro

Suzi Quatro

Více info na www.brnokoncert.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.