Svět očima zimbabwských dětí

Tengenenge V pátek 6. března 2009 bude od 18:30 hodin ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet PhDr. Marie Imbrová o Zimbabwe. Naše bývalá konzulka, která působila v Zimbabwe až do prosince 2008 se pokusí skrz svět místních dětí přiblížit život v zemi, kde 25 let vládne prezident Mugabe, jehož vláda přivedla zemi na pokraj krachu. Do Chrudimi přijede krátce po návratu ze své soukromé cesty do Zimbabwe, kam odjela předat humanitární pomoc dětem z umělecké komunity Tengenenge. V této komunitě již desítky let žijí a tvoří afričtí umělci, nejen ze Zimbabwe. V roce 2007 představili své sochy i v Pražské botanické zahradě, kam přijel i jeden z mladých umělců, který během svého pobytu v Praze tvořil přímo v plenéru botanické zahrady.


Většina dětí z této komunity má předpoklady pro to, aby pokračovala v umělecké tvorbě svých rodičů. Bohužel jejich rodiče nemají v současnosti dostatek peněz, nejen na jejich vzdělání, ale i běžnou potřebu. Proto se Marie Imbrová rozhodla jim pomoci například prodejem charitativních pohlednic, které budou k dostání během její přednášky, ale i během dalších přednášek z cyklu Kolem světa za 80 minut, které se uskuteční 27. března a 10. dubna 2009.

Chcete-li se dozvědět něco o současném Zimbabwe přijďte na přednášku, chcete-li i pomoci dětem z Tengenenge přijďte si koupit pohlednici za 20 Kč. Ty budou k dostání i během března v Informačním centru ve staré radnici. Výtěžek z jejich prodeje bude věnován na nákup léků a prostředků na čištění pitné vody. Další informace: gutzer@centrum.cz, 723 004 397.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.