Symphonic Queen navštíví Skuteč

Symphonic Queen navštíví SkutečFestival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč má před sebou vyjímečný bod programu. V pátek 26. dubna 2013 zazní na nejslavnější skladby britské rockové skupiny Queen v podání Filharmonie Hradec Králové, vokální skupiny Q VOX a sólistů.

Velkolepý projekt Filharmonie Hradec Králové dává nové možnosti zpracování hudby legendární britské skupiny Queen. Ta má své kořeny v konci 60. let, ačkoliv první vystoupení pod názvem Queen proběhlo až v r. 1971. Nejvýraznější osobností skupiny Queen byl bez pochyb Freddie Mercury.

Tento charismatický a zároveň extravagantní zpěvák s osobitou barvou měl hlasové dispozice barytonisty. Jeho hlas měl rozsah čtyř oktáv, čímž se mohl klidně stát i operním pěvcem. Španělská sopranistka Montserrat Caballé, se kterou Freddie nazpíval legendární „Barcelonu“ o něm prohlásila: „Jeho technika byla úžasná, žádný problém s tempem, vynikající smysl pro rytmus, velká muzikálnost. Byl schopný najít tu správnou barevnost pro každé slovo.“

Kariéru Queenů provázeli úspěchy, avšak odvrácenou stranou byla nemoc Mercuryho, který se nakazil virem HIV. Činnost kapely se nezastavila ani po jeho smrti (r. 1991 ve věku 45 let) ani po odchodu baskytaristy Johna Deacona (1997). V současnosti vstupuje kapela pod názvem Queen + Paul Rodgers, v r. 2008 dokonce vydala nové CD The Cosmos Rocks.

Pouze výjimečná hudba obstojí ve zpracování symfoniky. Filharmonie Hradec Králové zvolila hudbu skupiny Queen, která neustále oslovuje nové a nové posluchače. Rock v symfonickém hávu za doprovodu sólistů a vokálního uskupení přináší něco nového, originálního a přesto tak důvěrně známého. Vždyť kdo z nás by někdy nezaslechl melodie skupiny Queen?

KDY: pátek 26. dubna 2013

V KOLIK: 19:00

KDE: zimní stadion Skuteč

CENA: 350,- Kč sezení – VYPRODÁNO!!! 250,- Kč stání

Více informací od festivalu na www.festival-hudebni.skutec.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.