Čtvrtek, 23.5.2024
Příroda a ekologieVolný čas

Také Chrudim říká “NE SPALOVNĚ”

Ilustrační fotoChrudim 10. listopadu 2009 – Přestože nebylo město Chrudim zahrnuto mezi dotčené orgány v posudku EIA k projektu “Modernizace spalovny průmyslových odpadů, provozovna Pardubice”, připojilo se se svým “NE” na stranu svých obyvatel a vedení města Pardubice i dalších obcí Pardubického kraje.

Nesouhlasné stanovisko vedení města, které bylo odesláno Ministerstvu životního prostředí i Odboru životního prostředí KÚ Pardubického kraje, si s sebou na veřejné projednávání dokumentu EIA dnes v 15.30 hodin v Pardubicích veze za chrudimskou radnici místostarosta Petr Řezníček.

Město Chrudim se připojuje ke znepokojení nad kladným posudkem EIA pro výše zmiňovaný projekt spalovny. Stejně tak se připojuje k nesouhlasu s tím, že by naše město a vůbec celá aglomerace Hradec Králové – Pardubice – Chrudim měla být ještě více zatěžována další tranzitní dopravou, která je nutná ke svozu průmyslových odpadů nejen z kraje, a že by mělo dojít ke zhoršení životního prostředí dalším zvýšením imisních koncentrací nebezpečných látek ve vzduchu.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.