Taneční soutěž Poupata

Time danceV sobotu 14. května 2011 proběhl v Heřmanově Městci 13. ročník taneční soutěže Poupata, kterou pořádal Domov dětí a mládeže Ježkovka. Sešlo se zde okolo 1700 účastníků ze 150 tanečních skupin.

Byly tu soubory z pardubického kraje, ale i ze vzdálenějších míst jako Olomouc, Kolín, Havlíčkův Brod, Bystřice nad Pernštejnem, Čáslav, Dvůr Králové nad Labem, Rychnov nad Kněžnou, Praha, Prachatice, Vysoké Mýto, Polička, Jablonec nad Nisou, Ledeč nad Sázavou a Kutná Hora.

Tanečníky přijel povzbudit k co nejlepším výsledkům i finalista Československé superstar Jan Bendig, který zde zazpíval a poté se ochotně s tanečníky fotil a rozdával podpisy.

ClickSoutěž probíhala ve věkových kategoriích: Děti do 6ti let, Děti do 9ti let, Děti do 12ti let, Děti do 15ti let, Nad 15 let. Každá věková kategorie se dělila dle tanečních stylů, Moderní tanec, disko; Aerobik; Volný tanec; Scéna, forma, výraz a nechyběl ani Break dance a hip hop.

Nedalo nám to a vyzpovídali jsme jednu z vítězných tanečníc skupiny Click – choreografie: To je hustý! – Dominiku Čapskou. Prozradila nám, že s tancem začala v 6ti letech a tančí již devátým rokem. Vítěznou choreografii trénovali od února, tedy 3 měsíce, a scházejí se jednou týdně. Dominika, a nejen ona, tancem žije, což bylo vidět i na jejich vystoupení.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.