Pátek, 22.9.2023
Deskové hryVolný čas

Tip na hru – Království

Tip na hru - KrálovstvíSvižná desková hra o budování říše, stavbě hradů a správě království.

Ve hře Království, kterou vydala společnost ADC Blackfire, se hráči snaží získat co nejvíce zlaťáků tím, že staví hrady v nejbohatších oblastech říše. Přitom se však snaží vyhýbat drakům, bažinám, trollům a jiným nebezpečím. Cílem hry je získat co nejvíce zlaťáků v průběhu tří kol umisťováním hradů do stejného sloupce nebo řádku na hracím plánu, ve kterém se nacházejí cenné suroviny. Po odehrání tří kol hry vítězí hráč s nejvíce zlaťáky.

Hrací plán představuje království rozdělené čtvercovou sítí na jednotlivá políčka. Na začátku je prázdný, hráči na něj postupně umisťují čtvercové dílky, které představují buď suroviny, které přinášejí body a nebo různá nebezpečí, která opět body berou. Navíc je ve hře i několik zvláštních dílků, které mění pravidla hry nebo upravují stávající dílky na plánu.

V průběhu hry se hráči navíc snaží postavit své hrady na políčka, která mají ve stejném sloupci i řádku ty nejvýnosnější suroviny s nejvyšší hodnotou. Není to však jednoduché, stále je potřeba hlídat neustále se měnící hrací plochu a vhodné umístění speciálního dílku soupeřem může celou vaši strategii postavit na hlavu. Dílky lze mezi sebou různě kombinovat a pokud leží vedle sebe, mohou se i vzájemně posilovat a ovlivňovat.

Tip na hru - Království

Hra má jednoduchá pravidla, avšak bohaté strategické možnosti a líbivé zpracování, které je u her vydavatele Fantasy Flight Games pravidlem. Je tak vhodná i pro začínající nebo občasné hráče.

Obsah balení:
  40 plastových hradů
  1 hrací plán
  66 kartónových žetonů
  23 kartónových dílků království
  1 pravidla hry v češtině a slovenštině

 

Výrobce: Fantasy Flight Games
Lokalizace: hra je kompletně v češtině
Doporučený věk od: 14 let
Doba hraní: 20-40 minut
Počet hráčů: 2-4
Doporučená prodejní cena: 499 Kč

 

Tip na hru - Království

Hru si lze zakoupit přímo na stránkách výrobce http://eshop.blackfire.cz/detail68144/rodinne/kralovstvi.

Hru si budete moci přijít zahrát na podzim do naší herny Hrajeme si s Chrudimkou v Chrudimi.

Více informací na www.blackfire.cz a www.hraj.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.