Tipy na výlety – Kunětická hora

Hrad Kunětická horaMáte doma neposedné děti, které neví co s volným časem v období prázdnin? Kam s nimi na výlet, abyste se sami nenudili?
Jedním z takových míst je hrad Kunětická hora nedaleko Pardubic.

Objekt hradu Kunětická hora nabízí nejen klasickou prohlídku vnitřních a vnějších prostor, ale také rozsáhlé kulturní akce pro děti na nádvoří nebo oboru pod hradem. Zde se mohou děti podívat na zvířata jako pštrosy, ovce, kozy, buvoly aj.

Samotný hrad nabízí dva prohlídkové okruhy (palác a věž, hradní kaple). Na nádvoří hradu jsou pro děti i dospělé rovněž připraveny naučné programy, které nadchnou nejednoho návštěvníka. Tak neváhejte a jeďte se na toto místo podívat!
Otevřeno je od dubna do srpna denně mimo pondělí.

Přímo pod hradem se nachází parkoviště a nedaleko odtud naleznete infocentrum Dědy Vševědy. Prohlídku hradu můžete absolvovat samostatně nebo za symbolický příplatek s průvodcem (pokud se k návštěvě sejde alespoň pět osob). Prohlídka trvá asi 50 minut a maximální počet lidí ve skupině je padesát. Na nádvoří slouží návštěvníkům občerstvení s venkovní zahrádkou. Nejen děti zaujme hradní lukostřelnice, v níž si můžete vyzkoušet střelbu lukem a kuší. Během pravidelných kulturních akcí se historické zdi stanou kulisami rytířských soubojů či letových ukázek dravců.

Na „Kuňku“ se nestoupá jen kvůli stavbě samotné. Z hradní věže je neobyčejný výhled. Za příznivého počasí přehlédnete Železné hory, Českomoravskou vysočinu, Orlické hory i Krkonoše.

Prostě místo jako stvořené pro příjemně strávené odpoledne s dětmi! 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.