Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Trancefusion představuje – EMMA HEWITT

emma_hewittSvou profesní premiéru si v Praze odbude australská zpěvačka a naprostá fanynka trance hudby EMMA HEWITT. Povídání s ní bylo velmi příjemné, otevřené a uvolněné. Do Prahy se neskutečně těší a věřme, že se ve svých dvou živých vstupech s Dash Berlin a Cosmic Gate předvede v tom nejlepším světle. Zde vám přinášíme rozhovor s Emmou.

Pořádájící agentura BTL Agency přináší rozhovor s Emmou Hewitt:

Ahoj Emmo, budeš speciálním hostem Trancefusion party v Praze. Jak se těšíš coby obrovský fanoušek trance hudby?
Těším se moc, nemůžu se dočkat! Praha je nádherná a jako pozadí dokonalá pro tuhle skvělou akci. Těším se, až budu zase naživo zpívat s Cosmic Gate a Dash Berlinem, práce s nimi mě vždycky moc baví. Bude to úžasná akce, všichni si ji určitě skvěle užijeme.

V Praze si odbudeš svou českou premiéru. Byla jsi někdy v ČR nebo alespoň něco o této zemi slyšela?
Byla jsem v Česku jednou, před docela hodně lety. Vždycky jsem se tam chtěla vrátit, Praha mě uchvátila. A lepší návrat než přes Trancefusion jsem si ani nedokázala představit!

Tvoje vystoupení v Praze bude opravdu exkluzivní, protože zde budeš zpívat hned s vícero DJs! To se ten line up pěkně povedl, co?
Už kvůli tomu line-upu by si člověk neměl Trancefusion nechat ujít! Až odehraju to svoje, bude fajn poslechnout si sety ostatních. Bude toho hodně, co si na party nebudu chtít nechat ujít.

Máš mnoho písniček s nejrůznějšími top trance DJs. S kým máš nejlepší, spíše kamarádské vztahy?
Se všemi producenty, se kterými jsem zatím pracovala, jsem pracovala moc ráda. A i když nebydlím s žádným z nich ve stejné zemi, snažím se s nimi vídat co nejčastěji, pokud jsou zrovna někde poblíž. Mám štěstí, že jsem zatím v životě i v práci poznala samé skvělé lidi.

Každý asi na Trancefusion bude očekávat jako samozřejmost Waiting společně s Dash Berlin. Jaké to je, když na párty slyšíš, jak tisíce lidí spontánně zpívají refrén tohoto songu?
Je to neopakovatelný pocit, když slyšíte, že lidi zpívají s vámi. Pokaždé mě to překvapí a cítím pokoru.

Ještě jednou k Waiting. Jak bylo těžké po tomto hitu udělat s Dashem další track, Disarm Yourself? Měla jsi obavy z toho, jak to lidi přijmou a že to budou s Waiting všichni porovnávat?
Na „Disarm Yourself“ jsme vlastně pracovali už v době, kdy se k „Waiting“ točil videoklip. Čili v době, kdy jsme ani netušili, že z „Disarm“ uděláme singl, a kdy „Waiting“ ještě ani nevyšel. Bylo to možná dobře, že jsem si neuvědomovala, že „Disarm Yourself“ bude druhý singl, jinak bych byla mnohem víc nervózní. Někdy je prostě asi lepší některé věci nevědět, dokud se nestanou.

Jak je to s Tvou sólovou dráhou? Co nějaké album, nerýsuje se?
Sólové album teď právě natáčím. Jedna strana bude více do elektroniky, něco ve stylu Lamb nebo Massive Attack, a druhá strana bude tranceové remixové album. Tím projektem teď žiju a mám velké štěstí, že v nahrávacím studiu pracuju s partou moc talentovaných lidí.

Trance je tvoje hlavní parketa. Jaké jiné hudební styly máš ještě ráda?
Mám ráda různé žánry, poslouchám ledaco, když je to dobrá muzika. Mám ráda down tempo i elektronickou hudbu, mám ráda rock, taky určité druhy popu a sem tam si poslechnu i alternativní country. Jinak mám ráda i písničky ze 70. let a grunge z 90., například Nirvanu a Pearl Jam.

Co říkáš na současný trend, kdy se různé eventy ale i DJs odvrací od trance hudby a směřují k house? Máš pocit, že trance už tak netáhne nebo je to jen dočasná záležitost?
Myslím, že trance music tady zůstane. Zdá se, že trendově se to střídá mezi house a trance. Dochází taky k fúzi některých dalších stylů elektronické taneční hudby. V tuto chvíli je house asi populárnější, ale myslím, že za pár let se to vystřídá. Je to cyklická záležitost, jeden žánr nikdy nevydrží na vrcholu obliby déle než pár let.

Otázka od jednoho z našich fanoušků. Kterou ze svých písniček máš nejraději, která ti nejvíce přirostla k srdci?
Písnička, která mi nejvíce přirostla k srdci, je asi „Carry Me Away“ s Chrisem Lakem. Její text mluví o mém kamarádovi, který se utopil v moři, když nám bylo 13, a vyjadřuje to, co jsem tehdy tak nějak prožívala.

Žiješ nyní v Evropě, v Amsterdamu. Stýská se Ti po rodné Austrálii? Byl to velký životní skok pro Tebe?
Ano, vždycky když jsem mimo, se mi po Austrálii stýská. Život je tam tak nějak jednodušší, je tam teplo, samá příroda okolo. Není tak stresující jako jinde, lidi jsou v pohodě a oceán je nadosah. V tuto chvíli jsem vlastně na několik týdnů doma v Austrálii. Brzy ale odjíždím zpátky do Londýna, kde budu teď bydlet. Několik měsíců jsem bydlela v Amsterodamu, je to krásné město, ale ta zima na mě byla až moc hardcore. Jsem holka z pláže, i když jsem skoro albín a spálím se během pěti sekund! Evropské zimy jsou na můj vkus prostě hnus.
Jinak mě ale Evropa baví, a i když je tady život kolikrát krutější, je tady taky více příležitostí. Dobrou část posledních sedmi let jsem strávila cestováním tam a zpátky, bez základny, a tak se kolikrát cítím jako bezdomovec. No nic, život je prostě jedno velké dobrodružství.

Na Tvé dva vstupy na Trancefusion se chystají veliké věci – speciální kostýmy pro Tebe, speciální choreografie tanečníků a další lahůdky. Prozradíme dopředu, jaké songy budeš zpívat nebo to necháme alespoň trochu zahalené tajemstvím???
Necháme si to jako překvápko, jo? Haha 🙂 Na ty kostýmy a tanečníky se už moc těším!

Ok, poprosíme o nějaký opravdu originální vzkaz všem, kteří se chystají na Trancefusion, a nebudou to jen čeští fanoušci ale trance fandové ze všech koutů Evropy!
Všem, co se chystají… pogratulujte si, protože se chystáte na jeden z nejlepších eventů roku 2011! 🙂 Jsem maximálně nadšená, že jsem dostala možnost vystoupit jako host po boku takových fantastických DJů! Moc se na vás všechny sexy lidi těším a v každém případě mě pozdravte, až mě po mém vystoupení někde v hale potkáte. Budu tam a budu nasávat atmosféru a fantastickou muziku! 🙂 x

Emmo, děkujeme za rozhovor a budeme se moc těšit na setkání v dubnu!
Já  taky děkuji a moc se těším!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.