Čtvrtek, 20.6.2024
HudbaKultura

Tři mladé kapely se představí v klubu Mersey

Tři mladé kapely se představí v klubu MerseyDayDreams, Rollák a Nonsens, to jsou začínající kapely, které mají mnoho společného. Hrají autorskou tvorbu, většina jejich členů studuje v Brně a navzájem se vlastně dobře znají. Dohromady proto pořádají svá vystoupení. Jedno z nich, Koncert tří, proběhne v brněnském klubu Mersey 19. dubna 2017. Jelikož ví, co je to studentský život, vstupné bude dobrovolné.

V poslední době se v Čechách objevuje čím dál více instrumentálních kapel navzdory sílící oblibě elektronické hudby. Místo mixování tracků na počítači, tak do rukou berou kytary. Koncert tří je vlastně takovou přehlídkou těchto méně známých začínajících hudebních těles.

 

DayDreams

 

Prvním z nich je DayDreams. DayDreams se skládá z pěti kluků pocházejících z okolí Hlinska, kteří hrají pop-rock plný melancholických melodií a kytarových sól. Spolu vystupují třetím rokem a loni v září vydali dokonce svoje demo s názvem Behind The Locked Door. Všech deset skladem z tohoto alba je k poslechu na Youtube.

 

 

 

Nonsens

 

 

 

Nonsens je kapela z Čáslavi hlásící se k alternativnímu rocku. Dnešní čtyřčlenná sestava vznikla transformací z předchozí kapely Ponožky. Texty ke svým písničkám skládají v češtině, ale také v angličtině. Minulý rok vydali singly Klaustrofobie, I wanna feel a Historie.

 

 

 

Rollák

 

 

Ti, kdo mají rádi nářez, by si měli počkat na kapelu Rollák. Ta je totiž postmoderním vzkříšením starého dobrého rock n rollu. Oni ale svůj žánr nazývají rambajz himbajz binec. Další šíleností této kapely je, že si zkušebnu ve své rodné Svratce přeměnili na klub Pleasňák, který má nakročeno stát se brzy centrem světového undergroundu.

 

  

facebook.com/Koncert_tří day-dreams.cz | mersey.cz 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.