Úterý, 5.12.2023
Cestování a výletyVolný čas

Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko má svoje logo

Logo Chrudimsko - HlineckoChrudim 15. října 2008 – Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko má svoje logo. To by se mělo používat na propagačních materiálech, webových stránkách, ale i dalších suvenýrech.  K jeho výběru byli přizváni odborníci a  zástupci všech měst turistické oblasti.   

Logo vizuálně odkazuje k reliéfu krajiny Chrudimska – Hlinecka. Linie horizontu je tvořena třemi prvky: zelenou, modrou a žlutou. Logo je velmi jednoduché, využívající přírodní barevnou symboliku. Působí harmonicky a jednotně jako celek. Současně lze i využít jednotlivé části.

Tři prvky evokují svou barvou přírodu (louky/lesy), vodu a slunce. Logo je tak jednotícím symbolem pro rozmanitou krajinu Chrudimska – Hlinecka. Toto pojetí je nadčasové a založené na skutečné krajinné pestrosti. Vyjadřuje atraktivitu oblasti pro různé (cyklo) turistické vyžití, vodní sporty a univerzální relaxaci.

Aktivita “Jednotný vizuální styl Turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko” je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II. – Severovýchod.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.