Týden v duchu vodního živle se blíží

aqua united 2010Od pondělí 22. do neděle 28. března 2010 bude Chrudim zapojena do ojedinělého projektu AQUA UNITED 2010. V rámci něj je připravena řada vodních radovánek, které vyvrcholí v sobotu 27. března Vodní nocí. “Na pondělí je připravena od tří hodin jízda na lodi baraka, od půl šesté zase pod vedením plaveckých trenérů ukázka skoků, stylu či techniky plavání,” začíná vyjmenovávat program ředitel sportovišť Luděk Marousek.

Úterý bude vyhrazeno od osmi do devíti hodin večer ukázce aquerobiku, čtvrtek technikám plavání a páteční program bude od jedné do tří hodin věnován aquazorbingu.

“Vyvrcholením bude bezesporu sobota. Na jedenáctou hodinu zveme všechny do bazénu, aby nám pomohli v plavecké štafetě. Od 21 do 23 hodin je noční saunování,  od 23  do půlnoci plavání při svíčkách s relaxační muzikou,” láká návštěvníky na závěr celé kampaně chrudimský místostarosta Roman Málek s tím, že v sobotu od 22 do 24 hodin je vstup zdarma.

 

AQUA UNITED 2010 se koná jako součást Světového dne vody, který vyhlásilo Valné shromáždění OSN na 22. března.

 

Abychom uspokojili své potřeby, potřebujeme denně 120 litrů čisté vody. Ale zhruba šestina světového obyvatelstva tuto možnost nemá.

 

Projekt AQUA UNITED 2010 má za cíl nejen vážnou, ale i zábavnou formou připomenout, že tekoucí voda a sanitární zařízení není všude samozřejmostí.

 

Informace naleznou zájemci na stránkách www.sportovistechrudim.cz či si mohou zavolat na číslo 469 669 261.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.