Už jste hráli paintball?

Už jste hráli paintball?Chcete si ověřit Vaše schopnosti  v oblasti teamové spolupráce? Chcete si užít adrenalin plnými doušky? Nebo jen máte s někým nevyřízené účty a chcete mu to vrátit? Neváhejte a přijďte si zahrát paintball do Proseče.
Bližší info na www.paintball-proseč.cz nebo na  tel. 777771292

Co je Paintball?
Paintball je jeden z nových, rychle se rozvíjejících adrenalinových sportů ve kterém je důležitá nejen fyzická kondice a síla, ale také schopnost přemýšlet a rychle se rozhodovat. Paintball je hra ve které může každý prožít nejen radost z výhry ale i poznat, jak málo stačí k prohře. Hra plná napětí, dobrodružství a vzrušení ale především je to opravdu báječná zábava!

Jak se hraje?
Přestože existuje mnoho variant této hry, pro většinu je společné to,že ji hrají vždy dva týmy proti sobě. Cílem hry je získat vlajku soupeře, ubránit vlastní vlajku, a zároveň vyřadit co nejvíce protihráčů. Počet hráčů se pohybuje od dvouči pěti až po 500 na každé straně. (Počet je limitován pouze rozlohou hrací plochy.) Paintballové souboje mají většinou časový limit 10 až 45 minut, podle rozlohy “hřiště” a počtu hráčů.

S čím se hraje?
Paintbalové zbraně jsou speciální značkovací pistole na stlačený vzduch nebo CO2, vystřelující želatinové kuličky naplněné barvou. Jejich mířený dostřel je třicet až čtyřicet metrů. Paintbalové pistole jsou různých druhů a tvarů. Od malých pistolí na 12-gramové CO2 bombičky a deset kuliček v zásobníku, až po zbraně s plnitelnými bombami na CO2 a zásobníkem na 200 kuliček. Některé zbraně se musí po každém výstřelu natahovat (tzv. pump action), a jiné jsou poloautomatické (sami se po výstřelu nabijí) nebo dokonce plnoautomatické. Paintballové náboje jsou kulaté tenkostěnné želatinové kapsle s barevnou tekutinou uvnitř. Jejich tekutá náplň je netoxická, neleptavá, vodou rozpustná a biologicky nezávadná. Z oblečení a z těla se dá omýt vodou a mýdlem. Když je hráč paintbalovým nábojem zasažen,želatinová kapsle praskne a tekutina obsažená uvnitř zanechá jasnou barevnou značku. Kdo je takto označen, je vyřazen ze hry. Paintbalové masky – Během hry musí mít hráči na očích nasazeny specielní paintbalové brýle chránící oči.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.