Umíte česky?

Umíte česky?

Ne, to není otázka, kterou byste mi měli zodpovědět. To jsou internetové stránky, které slouží jak pro studenty a žáky školy, tak pro jejich učitele.

Na těchto stránkách, které jsou studnicí moudrosti, a hlavně zábavy se setkáte se všemi jevy, které vás můžou, ale samozřejmě i nemusí překvapit v našem rodném jazyce. Stále je co zdokonalovat, proto jsem se s radostí dítěte pustila do různých doplňovaček, testů na čárky, háčky a hlavně nejméně oblíbených diktátů. Až jsem se divila, co zvládnu a nezvládnu. Mé chyby vám vyjmenovávat nebudu, protože byste si o mě pomysleli, proč píšu tento článek, když neumím pořádně česky.

Jak jsem psala výše, stránky slouží jak pro učitele, tak pro žáky. Hlavní výhodou takzvaného učitelského modu je to, že po přihlášení vidíte, jaké jsou nejčastější chyby vašich žáků, kde je potřeba zatlačit a zlepšit a kde naopak excelují a nemají žádný problém.

Umíte česky?

Žákovský mod, budu jej tak nazývat, je zase specifický v tom, že každý si sám za sebe vyplňuje testy. A poté do nich právě učitel může nahlédnout a zhodnotit jej.

Stránky vyzdvihují hlavně výhodu v online vidění, tím pádem, učitel zadá žákům úkol a pak jej na těchto stránkách vidí vyplněný. A upřímně, je to opravdu výhoda. Nejen, že šetříme naše lesy, ale většinu dnešních dětí baví vše okolo počítače, tudíž věřím, že i toto procvičování je bude bavit více, než kdyby měli mít tužku v ruce.
Proto zkuste nakouknout na stránky, pohrát si se svými vědomostmi a být na sebe i své děti pyšní. A poslední přísloví, které mluví za vše: Opakování je matka moudrosti. Tudíž mě najdete v následujících pár hodinkách na těchto stránkách.

Umíte česky?

Více na www.umimecesky.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.