Útočník Libor Pivko ukončil hráčskou kariéru

HC ČSOB Pojišťovna PardubiceChtěl se vrátit, to se mu podařilo, další starty ale v dresu Pardubic útočník Libor Pivko nepřidá. Pětatřicetiletý útočník se rozhodl ukončit svou profesionální hokejovou kariéru, jež v naší nejvyšší soutěži spojil s Opavou. Havířovem, Zlínem, Kometou Brno a Pardubicemi, se kterými v roce 2010 získal mistrovský titul.

„Důvodem mého ukončení kariéry je zdraví. Už mě nepustí dál, přidalo se k tomu koleno. Na aktivní hraní to už zkrátka není. Hodně mě to mrzí končit takto v 35 letech…“ řekl rodák z Kopřivnice, který svůj poslední extraligový zápas odehrál 20. února 2015 ve Vítkovicích.

„Mrzí mě, že jsem nemohl hrát doma. Když jsem hrál ve Vítkovicích, věřil jsem, že to půjde, ale pak se ozvalo koleno, tři čtyři dny jsem se nemohl skoro ani hýbat. Konzultoval jsem svou situaci s lékaři a ti mi řekli jasné ne, že hokej pro mě už není. Mrzí mě, že jsem se nemohl rozhodnout sám jako třeba nedávno Petr Čajánek, ale takto nuceně…“ pokračoval nyní již bývalý útočník Pardubic.

Libor Pivko odehrál v naší nejvyšší soutěži 453 utkání, v nich vstřelil 112 branek a přidal 139 nahrávek. V hodnocení účasti na ledě nasbíral 63 kladných bodů, zinkasoval dohromady 488 trestných minut. Za seniorský národní tým nastoupil k šestnácti utkáním, třikrát se prosadil gólově.

„Rád vzpomínám na mistrovství světa hráčů do dvaceti let, které jsme vyhráli. To byl obrovský úspěch, jen v nejlepším se ohlížím za roky v Pardubicích. Prošel jsem díky hokeji kus světa, bohužel všechno jednou končí,“ přiznal Libor Pivko. Kromě Pardubic, se kterými získal zlato v sezoně 2009/2010 a dva bronzy (2006/2007 a 2010/2011), působil i v zahraničí. Za Nashville Predators nastoupil v NHL ke jednomu utkání, dále hrál v nižších zámořských soutěžích a v Kontinentální hokejové lize za Neftěchimik Nižněkamsk a Dinamo Minsk.

Libor Pivko„Lední hokej mi obohatil můj život, naučil jsem se anglicky v zámoří, rusky při angažmá na východě. Získal jsem spoustu zkušeností do života, člověk nemůže všem věřit. Když vás plácají po zádech, tak ne všichni to s vámi myslí dobře,“ řekl poctivý křídelník.

Rozhodnutí o tom skončit v něm neuzrálo během chvíle. „Už jsem se rozmýšlel, hokej dělám přece jen třicet let, těžko se mohu vrátit k vystudovanému oboru. Když to půjde a někdo bude mít zájem, rád bych u něj zůstal,“ doplnil Libor Pivko.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.