V Hradci Králové exploduje kulturní bomba, přijedou legendární Jethro Tull

V Hradci Králové exploduje kulturní bomba, přijedou legendární Jethro TullBritský zpěvák, hudebník a skladatel Ian Anderson známý především jako zakladatel a vůdčí osobnost světově proslulých Jethro Tull zamíří v červnu do České republiky na dvě vystoupení v rámci koncertního turné 2014 k albu Homo Erraticus. Jako první ho 13. června 2014 přivítají návštěvníci letního kina Širák v Hradci Králové, o den později jej bude hostit Olomoucký hudební festival Bounty Rock Café Open Air.

 

Jethro Tull vznikli roce 1967 v Blackpoolu ve Velké Británii. Vůdčí osobností kapely, která byla od počátku inspirována starou britskou a keltskou lidovou hudbou, blues, rockem i prvky evropské klasické hudby, je od začátku skotský hudebník a skladatel Ian Anderson.

Kapela představuje patrně světově nejproslulejší hard-folk rockový soubor, jehož vrcholným obdobím tvorby byl přelom 60. a 70. let minulého století. Nyní ji kromě Andersona tvoří ještě baskytarista David Goodier, klávesista John O´Hara, kytarista Florian Opahle, bubeník Scott Hammond a vokalista Ryan O’Donnell.

Kdy: pátek, 13. června 2014 od 20 hodin
Kde: Letní kino Širák, Hradec Králové
Vstupenky: 890 Kč
Předprodej vstupenek běží v sítích Ticketpro a Ticketportal.

V Hradci Králové exploduje kulturní bomba, přijedou legendární Jethro Tull

Více na http://letnikinosirak.cz/jethro-tull.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.