Středa, 17.4.2024
Příroda a ekologieVolný čas

V hřebčíně v Kladrubech nad Labem přivítali na svět první letošní hříbě

Ve středu 25. ledna 2023 po 23. hodině přišlo v kladrubském hřebčíně na svět první hříbě narozené v letošním roce. Je jím starokladrubský hřebeček Generalissimus Sandera VI – 9, který tak obohatí bílé stádo národního hřebčína.

Matkou je desetiletá klisna 388 SANDERA, hříbě je jejím třetím potomkem a zároveň jejím prvním hřebečkem. Generalissimus Sandera VI – 9 je již devátým hříbětem plemenného hřebce Generalissimus Roncha VI, který reprezentuje Národní hřebčín Kladruby nad Labem v soutěžích spřežení s Jiřím Nesvačilem jun. V loňském roce se mimo jiné zúčastnil Mistrovství světa ve čtyřspřeží v italském Pratoni del Vivaro.

Celkem se v letošním roce v národním hřebčíně narodí kolem devadesáti hříbat starokladrubských koní. V hřebčíně v Kladrubech nad Labem očekáváme narození dalších čtyřiceti pěti starokladrubských koní,” uvedla zootechnička Ing. Jitka Raichová.

Do národního hřebčína bude možné v nejbližší době zavítat v rámci akce „V pololetí koně letí“ ve dnech 3. – 5. února o pololetních prázdninách, kdy budou probíhat mimořádné prohlídky.

 

Kladruby - hřebeček

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.