Úterý, 16.4.2024
HudbaKultura

Värttinä oslaví třicátiny v Akropoli

Värttinä23.března 2013 od 19:30, Palác Akropolis Praha
Pro české fanoušky není finská skupina Värttinä, kombinující rock a etnickou hudbu, ničím novým. Värttinä se těší v Česku až nezvyklé oblibě. Tato vyhlášená world music kapela zde například vydala speciální album pro český trh, které sem před lety přijela i patřičně oslavit a pokřtít. Tentokrát se její koncert ponese v ještě slavnostnějším duchu. Kapela oslaví s českým publikem již neuvěřitelných 30 let na hudební scéně.

 

V rámci Mezinárodního víkendu žen vystoupí 23. března 2013 v pražském Paláci Akropolis. Aby toho nebylo málo, tak kapela přijíždí do Prahy s čerstvým a prestižním oceněním z mezinárodního hudebního veletrhu Womex. Letos se Värttinä rozšířila o nové dva členy. Světově uznávaného jazzového bubeníka Mikko Hassinena a do kapely se po 10 letech vrací i vokalistka Karoliina Kantelinen.

Värttinä

Kapela za 30 let své existence navštívila snad všechny země světa, má širokou základnu fanoušků napříč všemi kontinenty, vydala již 14 alb, z toho to poslední se stále drží na předních příčkách evropských hudebních hitparád world music. Za zmínku stojí i spolupráce na filmové hudbě k trilogii Pán prstenů. Kapela je jedním z nejžádanějších vývozních artiklů finské kultury a dokazuje, jak lze zůstat věrný hudebním kořenům své země a současně znít nově a originálně. Nemusíte umět finsky, abyste propadli kouzlu příběhů a bájí, které ve své hudbě a textech Värttinä vypravuje.

 

Kdy: 23.března 2013 od 19:30
Kde: Palác Akropolis Praha

 

 

Vstupenky k dostání v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Eventim . Zlevněné vstupenky lze také zakoupit na pokladně v kavárně Paláce Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3.

Värttinä

Více informací na
http://www.livermusic.cz
http://varttina.com
https://www.facebook.com/varttina

Värttinä

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.