Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Věda, víra, skauting

Čtvrtý ročník semináře Ekumenické lesní školy s názvem Věda, víra, skauting připravilo nejen pro skauty, ale i širokou veřejnost, skautské středisko Ležáky Skuteč a Římskokatolická farnost Skuteč.  Celodenní program se koná v sobotu 29. února v Kulturním klubu Skuteč.

8.00 Registrace
8.30 mše svatá
9.30 Apoštolská exhortace papeže Františka Gaudete et exultate // Jan Paseka

Dnes generální vikář královehradecké diecéze se stal knězem v roce 2006. Během kněžského života působil v Poděbradech, Chrasti u Chrudimi a ve Vrbatově Kostelci. Od roku 2011 do roku 2016 byl spirituálem Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči.

10.30 Osud jménem Ležáky // Jarmila Doležalová

Je starší ze dvou sester Šťulíkových, které přežily vyhlazení obce Ležáky nacisty po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Napsala několik knih o ležácké tragédii a o tématu často přednáší.

Logo Junáka (skaut)11.30 Přestávka na oběd

12.30 Rudý Babylon // Petr Beránek – Vlk

Skaut a historik vede muzeum v Moravských Budějovicích. Dříve působil v Ústavu světových dějin FF UK. Profesně se zaměřuje na dějiny 20. století a moderní nacionalismus. Ve Skutči bude přednášet o životě obyčejných lidí v leninském a stalinském Rusku.

14.00 Výraz tváře jako okno do duše // Cyril Höschl

Uznávaný profesor psychiatrie, zakladatel a současný ředitel Národního ústavu duševního zdraví mimo jiné působil jako prezident Evropské psychiatrické asociace a prezident Evropské federace lékařských akademií.

16.00 Nebe nad Jemenem // Tomáš Šebek

Kromě toho, že je všeobecným chirurgem pražské Nemocnice na Františku, působí v humanitární organizaci Lékaři bez hranic. Na Haiti, v Afghánistánu, Jižním Súdánu a Jemenu již absolvoval šest misí, které popisuje v několika knihách.

17.30 Závěr semináře a požehnání na cestu

Vstupné na akci je symbolických 70 Kč, ale je nutné se z organizačních důvodů registrovat.

Více na els.skauting.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz