Velkolepá letecká podívaná je již za dveřmi

aviaticka_poutPardubické letiště bude tento víkend 5. a 6. června 2010 hostit řadu zajímavých letadel. Poprvé se na pardubickém letišti potkají letadla, která byla vyrobena a vzlétla ve stoleté historii naší aviatiky. Tradičně je pardubické letiště po oba dny otevřeno od osmi hodin, diváci tak budou mít dostatek času si prohlédnout veškerou techniku, navštívit prodejní trhy a další program, který je pro ně připraven. Hlavní velkolepá divadelní show bude začínat již v 11.30 vystoupením Ústřední hudby AČR společně s pardubickými mažoretkami Berušky.

Po slavnostním zahájení bude již pardubické nebe patřit velkolepé letecké show tentokrát spojené i s pozemním programem rozsáhlý prostor pro diváky včetně velkoplošné obrazovky nabídne přítomným divákům co nejreálnější obrazy z historie letectví v Čechách.

Ve více než čtrnácti obrazech se ve vzduchu i na zemi setkají minulost se současností. Celou atmosféru obrazů bude umocňovat živá hudba, velice citlivě doladěná reprodukovanou hudbou. Sedmihodinový program bude zajímavou atrakcí pro všechny návštěvníky Aviatické pouti.

O výjimečnosti a jedinečném programu svědčí zájem i účast zahraničních novinářů nejen z Evropy, ale například i z Austrálie.

Dětský program bude lákadlem i pro ty nejmenší. S pohádkovými postavami si budou moci projít cestu Letem světem do pohádky. Na konci této cesty je čeká speciální medaile vyrobené pro tuto příležitost, navíc mohou vyhrát zajímavé ceny. S herci Východočeského divadla Josefem Pejchalem a Martinou Sikorovou si zazpívají
oblíbené pohádkové písničky. Zájemce o nahlédnutí do budoucnosti uspokojí známá numeroložka a kartářka Jana Skálová.

Česká pošta si nejen pro sběratele filatelisty připravila výplatní známku s přítiskem speciálně vyrobenou k oslavě sto let aviatiky. Známku si můžete nalepit na pamětní list a nechat orazítkovat příležitostným poštovním razítkem. Kromě toho si lze zakoupit nové písmenkové známky Čtyřlístek a řadu dalších filatelistických skvostů.

Předpovědi počasí jsou k pořadatelům Aviatické pouti zatím velice příznivé. Po oba dva dny by se měly teploty pohybovat kolem dvaceti stupňů a mělo by svítit sluníčko.
Návštěvníci, kteří zavítají do Pardubic mají možnost se dopravit na letiště kromě osobní dopravy i městskou hromadnou dopravou číslo 8. Tak budou zcela jistě ušetřeni složitějšímu zaparkování svých vozidel v areálu letiště.

Vchod pro návštěvníky je tradičně hlavní bránou vojenského letiště. Vstupenky v ceně 250 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti lze zakoupit v Městském informačním centru Pardubice, na webu tiket portál nebo přímo na místě.

Vzhledem k bohatému letovému programu s délkou šest a půl hodiny nebudou po oba dva dny pořádány vyhlídkové lety.

Podrobné aktuální informace najdete na www.aviatickapout.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.