Čtvrtek, 23.5.2024
KnihyKultura

Vymazlené vraždy

Knížka Milana Skály Vymazlené vraždy přináší tři kriminální příběhy pražské mordparty, které spojuje společný jmenovatel. Jejich pachatelé je provedli natolik dokonale, že se jeví jako téměř nemožné jim je dokázat.

Vymazlené vraždyV první próze Morální kodex se jedná o vraždu pedofila, přičemž oba podezřelí, otec a dědeček jeho někdejší oběti, mají takřka neprůstřelné alibi. Spletitý je případ znásilněné a zavražděné ženy v dalším příběhu Mohla bych vás milovat, v němž se objevuje klasický milostný trojúhelník. V poslední povídce Vědma všechny důkazy v případu vraždy ukazují na soudní znalkyni v oboru balistiky. Jenže vše do sebe zapadá snad až příliš dobře.

Příběhy jsou konstruovány podobně jako případy poručíka Columba: ví se, nebo alespoň tuší se, kdo je vrah, nicméně je nutno nalézt odpovídající motivaci pachatelů a potřebné důkazy. Tím připomínají šachovou partii, která hraje třeba významnou roli i v první povídce, nebo důmyslnou skládačku. Ovšem skládají se jednotlivá fakta doplněná odbornými výklady.

Povídky nevynikají dramatickými událostmi, nenajdeme v nich přestřelky ani honičky, nepřinášejí sugestivní temnou atmosféru. Jejich těžiště je právě v uvedených logických konstrukcích. Nicméně velmi dobře se čtou a vzhledem k nevelkému rozsahu jsou ideální zábavnou četbou na cestu. Samozřejmě zejména pro ty, kteří milují kriminálky.

 

Název knihy Vymazlené vraždy
AutorMilan Skála
ŽánrDetektivky, krimi, Povídky, Literatura česká
  
Nakladatelství Golden Dog
Rok vydání2021
Počet stran160
ISBN978-80-88067-34-4
  
Nákup knihy www.goldendog.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivku a další žánrovou literaturu. Jedním z cílů je podpořit české hororové autory a vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

www.goldendog.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Petr Boček

Archivář, horrorista a humorista.