Čtvrtek, 30.11.2023
HudbaKultura

Vypsaná fixa na jednom z posledních koncertů svého turné doma v San Piegu!

plakát k akci

Kapela Vypsaná fixa slaví své dvacáté narozeniny na turné, které se koná od 17. října 2014 do 17. prosince 2014. Jeden z posledních koncertů se bude konat 5. prosince 2014 v ABC klubu v Pardubicích.

Turné má název ,,Před náma hrajeme my“. Kapela se totiž rozhodla, že při příležitosti svých 20. narozenin splní přání mnoha fanoušků a zahraje i ty nejstarší hity, které na běžném koncertě neuslyšíte. Předkapelou Vypsané fixy nebude totiž nikdo jiný, než Vypsaná fixa! A tak máte možnost uslyšet písničky z prvních nahrávek vůbec a to už od předkapely.Márdi

Vypsaná fixa pochází z Pardubic a za svou kariéru má na kontě sedm řadových alb, dvě živé koncertní nahrávky, jedno DVD a přes 1700 koncertů převážně v Čechách. Kapela vznikla v roce 1994 a hraje v sestavě:

Michal Mareda (Márdi) – zpěv, kytara

Milan Kukulský (Mejla) – kytara

Daniel Oravec (Mejn) – baskytara

Petr Martínek (Pítrs) – bicí

Co se týče žánru, sama kapela se někdy označuje za pop-punkovou, její styl by se však dal napasovat i do spousty jiných.

Texty k písním píše skupině Márdi (Michal Mareda), často v nich můžeme najít surrealistické prvky.

Nejnovější deskou je nyní Krásný smutný den.

 

Atmosféra na koncertech této kapely je zcela jedinečná, možná někdy až bohémská. Každopádně, každý, kdo má rád punk, rock, ska nebo prostě dobrou hudbu, by měl zavítat na jejich koncert doma v San Piegu (Pardubicích) a přesvědčit se o jejich výjimečnosti sám. Lístky už jsou v předprodeji a jejich ceny se pohybují již od 130 Kč.

Informace o tomto konkrétním koncertě najdete na www.facebook.com/events.

Informace o kapele najdere na jejich oficiální stránce www.vypsanafixa.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.