Pátek, 24.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Zelené smoothie: 7-denní detox

Zelené smoothie:  7-denní detoxV nakladatelství Noxi vyšla další skvělá kniha od uznávané oblíbené autorky a propagátorky fenoménu zeleného smoothie, Victorie Boutenko.

Kromě receptů a jejích fundovaných rad nabízí i návod, jak změnit svůj životní styl – formou léčebné kůry založené nejen na zdravé stravě, ale i na pozitivním přístupu ke svému tělu i duši.

Tato kniha v sobě spojuje léčivou sílu zelených rostlin, chutné nové recepty i návod na 7-denní detox. Zelené smoothie 7-denní detox potěší zkušeného vyznavače smoothie stejně jako začátečníka. Obsahuje základní informace, ale i detailní fakta o potenciálu zelených rostlin, analýzách pitné vody a živinách potřebných pro život. Kniha je podpořena zkušenostmi lidí z Boutenkových workshopů a zahrnuje rady a informace o výživě a recepty na 7-denní detox.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zelené smoothie:  7-denní detoxUkázka z knihy:

Zúčastnili jste se někdy léčebného pobytu v ústraní? Měli jste to štěstí, že jste mohli strávit několik dnů na klidném místě, kde jste jenom odpočívali a uzdravovali se? Účastníci pobytů bývají ubytováni v pohodlných pokojích, obklopeni příjemným prostředím. Komunikují pouze se skupinou stejně smýšlejících lidí. Jedí speciální stravu, účastní se seminářů a podílejí se na ozdravných procedurách.

Během léčby si mohou osvojit řadu zdravých návyků – chodit brzy spát, zdravě jíst, odepřít si kávu či cigaretu a cvičit – a k tomu všemu se ještě naučí připravovat zdravé pokrmy. Naše rodina zorganizovala od roku 2000 několik léčebných pobytů a víme, že to je finančně náročné. Musíme najít vhodnou budovu s dostatečnými prostory a v čistém prostředí, zároveň však dostupnou z letiště nebo vlakového nádraží, aby si účastníci nemuseli půjčovat auto. V zařízení musí být oficiálně schválená kuchyně s prostorným chladicím boxem, která je uzpůsobená pro přípravu velkého množství pokrmů.

Všechny tyto faktory navyšují cenu, takže pro mnoho osob je pobyt nedosažitelný. Jenomže pro většinu lidí je ještě méně dosažitelná změna životního stylu během všedních dnů. Výukou přirozené cesty ke zdraví se zabývám již bezmála dvacet let, takže vím, jak je obtížné začít nový způsob života bez řádné přípravy. Pokud však víte, jak na to, je možné zorganizovat si vlastní program v rámci léčebného pobytu. V této knize podrobně uvádím vše, co potřebujete vědět, aby se vám léčebný pobyt vydařil.

Zvolila jsem léčbu zelenými smoothies, protože podle mých zkušeností jsou takové pobyty obzvlášť účinné. V knížce najdete rady, informace o živinách a recepty pro sedmidenní léčebný pobyt se zelenými koktejly. Kniha je určena těm, kteří se chtějí pustit do očistné kúry se zelenými smoothies, i těm, kdo by rádi zařadili více zelených nápojů do svého běžného jídelníčku.

 

Z anglického originálu Green Smoothie Retreat: A 7-Day Plan to Detox and Revitalize at Home přeložila Kateřina Orlová.

Vyšlo 28. ledna 2016 ve vydavatelství NOXI za maloobchodní cenu 249 Kč.

 

 


Nakladatelství NOXINakladatelství NOXI
 vydává knihy pro zdravý životní styl a chvíle pohodyČtenářům nabízí úspěšné tituly, které se v zahraničí staly bestsellery, především pak knihy o zdravém životním stylu ale i kvalitní beletrii. Vydavatelství působí na českém a slovenském knižním trhu od roku 2004 a jeho zakladatelkou je paní Jana Mišíková.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.