Země příběhů- Varování bratří Grimmů

recenze knihy Země příběhů- Varování bratří Grimmů

Roku 1811 ve Schwarzwaldu měl Generál Jacques du Marquis plán, jak se zapsat do historie. Napoleona který mu velel nesnášel. Měl vyšší ambice a bojovného ducha. Jeho vojsko a hlavně on sám byly velmi obávaní. Donesli se mu informace, že existuje Země příběhů a jsou dva lidé, které by ho tam mohli zavést. Někteří ho měli za blázna, ale on chtěl dokázat, že nejen že je to pravda, ale také tu zemi dobije a všichni si ho díky tomu budou pamatovat.

Generál Marquis nechal dát unést bratry Grimmy, protože se mu dostala informace, že za všechny jejich pohádky může víla, která jim podává informace. Bratři Wilhelm a Jacob se nenechali zmást a protože dali víle slib, neřekli Generálovi ani slovo. Jenže Generál měl výslechu dost, takže jim pohrozil, že pokud mu nedají mapu do Země příběhů, zabije jejich rodiny a známé. Generál je znám svými činy, proto neochotně kývli.

Bratři Grimmové dostali dva měsíce na to, aby mu sehnali mapu. Víla, která jim podávala informace o Zemi příběhů nebyl nikdo jiný, než Matka Husa. Ta ale vymyslela plán, jak neštěstí oddálit. Aby měla čas na to vymyslet, jak zničit  vojsko, které by mohlo přemoci Zemi příběhů.

Současnost. Conner se měl připravit na školní výlet, který byl jen pro vyvolené. V Německu se našla zapečetěná schránka Bratří Grimmů, která měla být otevřena až za dvě stě let na jejich přání. A ten čas nastal. Mají v ní být uschované nové pohádky a protože Conner sám psal příběhy, které znal ze Země příběhů, učitelka vybrala jeho a pár žákyň. Conner z toho byl nervózní, protože nikdy neletěl a bral to jako další dobrodružství, i když tak jako objevení Země příběhů to být úžasné nemůže.

Alex žije v Zemi příběhů a její babička Kmotřička víla ji učí, aby se mohla stát budoucí Kmotřičkou vílou. Z Alex má být nejmladší členka Rady víl. S Connerem jsou v kontaktu díky kouzelnému zrcadlu, které jim darovala babička. Jenže Alex měla čím dál víc povinností, takže už se tolik spolu nevídali. Při svojí každodenní pochůzce, kdy Alex měla splnit tři přání, se seznamuje s Havranem, do kterého se zamiluje.

Nebyla by to Země příběhů, kdyby se tam něco nedělo. Andulka Šafářová chce vyhlásit volby, aby se stala královnou místo Červené Karkulky. Jediné Alex se zdá divné, že husopaska, která se stále držela stranou, chce být z ničeho nic královnou. Proto se s Havranem rozhodla vloupat na její farmu. Ale tím se nic nevysvětlilo, jen jí v mysli vyvstali nové otázky. A ani Conner se nenudí. Jedna z pohádek vypadá jako jasné varování před armádou, která je na cestě do Země příběhů. Jen je zakletá v portálu, aby jim cesta trvala dvě stě let. Connerovi se nedaří spojit se sestrou, ale naštěstí Matka Husa mu pomůže na cestě, aby zjistil, jak to s tím vojskem je a aby varoval Zemi příběhů.

Podaří se Connerovi dostat se do Země příběhů, když Kmotřička víla uzavřela všechny portály? Co plánuje Andulka Šafářová? Je vojsko uzavřené v portálu pro Zemi příběhů hrozba?

Varování bratří Grimmů je třetí díl ze série Země příběhů. Knihu napsal autor Chris Colfer, který je znám díky roli Kurta ve filmu Glee. Musím napsat, že Chris jako autor naprosto uspěl, protože vymyslel originální příběh, který se zaryje do srdce každému milovníkovi pohádek a je naprosto jedno, kolik je čtenáři let. Země příběhů jsou komplet klasické pohádky spojené dohromady. Koho by nezajímalo, jak si žila Popelka, potom co našla svého prince? Nebo Šípková Růženka, potom co jí a celé její království probudil princ polibkem? A nebo čarodějnice. Díky jednomu jablku se na všechny čarodějnice pohlíží skrz prsty a musí žít ve vyhnanství či skryté. To vše najdete v Zemi příběhů a mnohem víc. Autor musí znát všechny pohádky dokonale a k tomu všemu mají jeho příběhy hlavu a patu. Jsou zajímavé a mnohdy pobaví. A do tohoto světa dal dvojčata, vnoučata Kmotřičky víly, jejíž syn utekl do světa lidí žít normální život.

V tomto díle se zamiluje jak Alex, tak i Conner. Ale nečekejte nějakou romanťárnu. Je to nevinná láska dvou dětí, která je jen v knize okrajově. Ale jelikož to patří k dospívání, bylo by divné, kdyby dvojčata někdo nezaujal. V příběhu je to fakt lehce, aby to nenarušilo to kouzlo, které čtenáře doprovází od prvního dílu. Samozřejmě by to nebylo ono, kdyby Zemi příběhů nečekalo nebezpečí, do kterého se Alex s Connerem zapletou. Connera čeká dlouhý útěk a cesta za hledáním portálu, aby všechny varoval. Jenže když komunikoval skrz zrcadlo s Matkou Husou, všechno si to vyslechla Bree, která nedala jinak, že půjde s ním. Alex to ale také neměla lehké, protože Kmotřička víla se vyskytla v kómatu, což znamenalo, že ji bude muset zastoupit dřív, než si myslela.

Takže čekejte příběh plný dobrodružství, akce a napětí. Co se týče čtivosti, tak je to stejné jako v prvním dílu. Děj vám utíká před očima tak rychle, že i když má kniha čtyři sta stran, tak ji máte přečtenou rychle. Rozhodně je to poutavý příběh, který bude bavit každého čtenáře a bude těžké se od knihy otrhnout. A za mě je každý díl jen lepší a lepší. Autor vymyslel příběh, se kterým se dá dělat hodně a vytěžit se z toho dá mnoho, proto doufám, že knih bude co nejvíc. Harryho Pottera to nepřekoná, ale můj názor je ten, že jednou ty knihy by mohly být v těsným závěsu za ním, co se týče oblíbenosti. To však pochopíte, jen co si knihy přečtete.

Jelikož jsou Conner a Alex každý v jiným světě, jsou kapitoly ze začátku rozdělené mezi ně. Každá kapitola je delší, ale vždy skončí tak, že musíte číst dál. A začátek každé kapitoly je doplněn ilustrací, která vám napoví, co se v ní bude dít. Ale knihy nejsou psány jen z pohledu Alex a Connera i když to jsou hlavní postavy. Naleznete tam také kapitoly s Generálem, či jiných postav ze Země příběhů, takže máte dokonalý přehled o ději. Hlavně to střídání postav udržuje čtenáře v dokonalém napětí. Samotný vývoj děje se neustále stupňuje, takže se nemusíte bát, že by jste se chvilkami nudily, či tam byly nepodstatné scény. Zdá se mi až neuvěřitelné, že mohl Chris Colfer něco takového vymyslet. Člověk má pocit, jako kdyby to vše opravdu existovalo.

Za sebe knihu rozhodně doporučuji a samozřejmě i celou sérii. Je to naprosto skvělý příběh pro čtenáře kteréhokoliv věku a nejde si Zemi příběhů nezamilovat. Autor vás hned na začátku vtáhne do děje a už nepustí. 

 

Název knihy Země příběhů- Varování bratří Grimmů
AutorChris Colfer
ŽánrFantasy
  
Nakladatelství Fragment
Rok vydání2017
Počet stran400
ISBN978-80-253-3392-1
  
Nákup knihy www.fragment.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Fragment

Nakladatelství FRAGMENT vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT. Dlouhodobě patří k nejvýznamnějším nakladatelům v České republice a od prosince 2014 je součástí mediální skupiny Albatros Media a.s.

www.fragment.cz

 

Palmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.