Pátek, 21.6.2024
Chrudim

Z radnice posílají vánoční stromek zdarma

Vánoční stromV sobotu 6. prosince byl slavnostně rozsvícen vánoční strom na Resselově náměstí. Pro zájemce je připravena i speciální nabídka – mohou si nechat zdarma poslat rozsvícený stromeček s kostelem Nanebevzetí Panny Marie do svého telefonu. Stačí mít zapnuté Bluetooth a stát před radnicí.

“V rámci města testujeme nový systém BLUE|INFO. Ten je postaven na bezplatném zasílání zpráv prostřednictví Bluetooth do mobilních telefonů. V rámci rozjezdu této služby jsme se rozhodli v předvánoční době posílat do mobilních telefonů obrázek vánočního stromu a také vánoční přání s pozvánkou na Silvestra,” přibližuje novou službu na podporu cestovního ruchu místostarosta Roman Málek a dodává: “Po vyzkoušení této služby bude obsah přehrán a majitelům mobilních telefonů či PDA bude zasílán turistický průvodce. Navíc bychom chtěli v příštím roce posílat i mapu města.”

Každý, kdo má zájem obdržet daný obsah, se musí nacházet v místě dosahu vysílače – před budovou radnice. Následně musí na svém telefonu zapnout funkci Bluetooth. ?Do třiceti vteřin je takový telefon automaticky osloven zprávou zobrazenou na displeji. Poté stačí potvrdit přijetí a obsah se stáhne do daného telefonu. Přehrávání si návštěvník volí již podle svého uvážení a typu přehrávače ve svém telefonu,? přibližuje postup Petr Mazánek z dodavatelské firmy DEEP VISION s. r. o.

Tento zcela nový a ve světě unikátní systém turisté ocení také především proto, že se ke stažené nahrávce mohou ve svém telefonu kdykoliv vrátit a připomenout si tak svoji návštěvu v Chrudimi.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.