Středa, 4.10.2023
KnihyKultura

Znamenala pro něho všechno

recenze audioknihy Zpětný ráz

Skotského autora Petera Maye jsem poznal díky jeho knihám s čínskou tématikou.  A i díky audioknihám OneHotBook a skvělému výkonu Martina Myšičky a Jany Plodkové jsem si ho i jeho dílo oblíbil.

Proto, když vydavatelství přineslo novou sérii příběhů o forenzním technikovi – „Akta Enzo“, který se rozhodl přijít na kloub odloženým případům, které novinář Roger Raffin označil za „nevyřešitelné“, neváhal jsem ani chvilku s výběrem audioknihy k poslechu.

Zpětný ráz je již pátá kniha této série.

Enzo Macload je starší skotský forenzní detektiv a přijíždí do Francie, aby zde vyřešil sedm let starou vraždu oblíbeného kuchaře a majitele restaurace se třemi michelinskými hvězdami – Marka Frayesse.

Podaří se mu případ vyřešit? A byla to vůbec vražda?

Petr May si v tomto příběhu mistrně pohrál s popisy přírody, přesvědčivě popsal gastronomii tříhvězdičkové restaurace a postupně také nabízí čtenáři či posluchači možné podezřelé z vraždy, včetně jejich případných motivů. Dává také nahlédnout do soukromí samotného Enza Macloada, jemuž propůjčil svůj hlas a nutno říci, že velmi zdařile, herec a vypravěč David Matásek.

OneHotBook přiznal této audioknižní verzi stejný obal, jako má i kniha vázaná. Propletený provaz na obalu má svou symboliku a hodnotím ho jako nápaditý a povedený.

Hudební motivy na začátku a na konci kapitol jsou příjemným dokreslením příběhu.

Máte rádi detektivky, Francii, Petera Maye? Zařaďte určitě tuto audioknihu na vaše poslechové menu. Přeji vám „Bon appétit!“

 

Zpětný ráz (OHB)
 

 

Název audioknihy Zpětný ráz
AutorPeter May
InterpretiDavid Matásek
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka9 hodin 21 minut
EAN8594169483290
  
Nákup audioknihy www.onehotbook.cz

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.