Zrada se nevyplácí

Znamení Jednorožcerecenze knihy Znamení Jednorožce

„Markýz byl zkušený muž, o lásce a manželství věděl své. Láska jako taková byla dobrá leda pro služky. Pro chudinu, která sňatkem neměla co ztratit, stejně jako nemohla nic získat. Když si nula bere nulu, může to být klidně i z lásky. Jakmile je ve hře sebemenší majetek, jde láska stranou a ke slovu přichází rozum.“ 

Znamení jednorožce je druhou knihou od této autorky, kterou jsem měla příležitost si přečíst, a hned v úvodu vám říkám, že mě opět nezklamala. Již nyní se těším, že si přečtu některou ze spisovatelčiných dalších knih.

Znamení jednorožce je román odehrávající se ve Francii na pozadí historické události – sedmileté války v Evropě – tedy v polovině 18. století. Pokud historii zrovna neholdujete, nemějte obavy po této knize sáhnout. Veškerá historická data autorka soustředila do krátkého prologu, a jak sama říká, můžete jej přeskočit, protože pro děj knihy není podstatný.

„Céline byla dokonale připravená na skvělou budoucnost, mohla reprezentovat kteréhokoliv vysoko postaveného muže ode dvora. Jenže měla smůlu a stala se dárkem, kterým si král pojistil oddanost pouhého služebníka.“

Příběh se odvíjí převážně na pohraničním hradě Sarnaux, jehož správcem je markýz de Borbolla, který se ne díky původu, ale díky majetku oženil s mladou hraběcí dcerou Céline, jež se stala sirotkem, a jejíž bratr, dvojče, je nezvěstný. De Borbolla má z prvního sňatku tři dcery, přičemž nejstarší je stejně stará s Céline. Ani ony jí pobyt v nehostinné krajině nezpříjemňují, spíše naopak, jako macechu ji nemají rády.

Život na Sarnaux je pro Céline spíše utrpením, byla zvyklá na jiné zacházení, byla vychována pro jinou společnost a dostalo se jí vzdělání. Její manžel je křupan, hrubián a muž bez úrovně. Jeho dcery jsou nevzdělané a bez odpovídajících způsobů. I když, co se na první pohled zdá, nemusí být pravda. Nejmladší Lori markýzu ještě překvapí.

„Můj život nemá žádný smysl,“ řekla trpce. „Je nudný a zbytečný. A ty mi teď odpíráš jedinou možnost, kdy bych mohla dokázat něco užitečného a zajímavého.“

Dny ubíhají jeden jak druhý do doby, než se na scéně objeví Brian, Célinin bratr. V tu ránu začíná pro Céline skutečné dobrodružství, které ji přivede na místa, kde nikdy nebyla a hrozí jí tak nejedno nebezpečí. Že by se konečně její život mohl změnit?

Céline mi byla sympatická. Mladá žena, která se nenechala zlomit svým osudem – sňatkem hluboko pod její úroveň. A když to bylo potřeba, vrhla se do dobrodružství, aby pomohla svému bratrovi, a v nebezpečí zachovala chladnou hlavu a dokázala pomoci i “obyčejným” lidem. Markýz de Borbolla se mi ošklivil od první stránky, jeho obhroublé jednání a chování ke své mladé ženě se mi protivilo. Ale na každého jednou dojde…

„Jak se to mohlo stát, říkala si v duchu, že jsem se ocitla nahá v dřevěné kádi v prvním patře strážnice plné vojáků – jen pár kroků od vlastní ložnice? Kde se ta původně nevinná cesta začala zamotávat až do této absurdní situace?“

Kniha je členěna na kratší kapitoly, čte se sama. Autorka udržuje napětí a vy musíte číst a číst, abyste se dozvěděli, jak to s hlavní hrdinkou dopadne. A na konci vám bude líto, že román nemá pokračování, nebo alespoň o pár dalších kapitol navíc.

Pokud toužíte po romantice, lásce, napětí, dobrodružství a odvaze, sáhněte po této knize. Je to skutečně krásný příběh, v němž každý dostane, co si zaslouží.

Moje hodnocení je zasloužených 100 %.

 

Název knihy:      Znamení Jednorožce
Autor:                 Hana Marie Körnerová
Znamení JednorožceŽánr:                   Romány, Pro ženy, Historie

Nakladatelství:    BARONET

Rok vydání:         2017
Počet stran:         352

ISBN:                  978-80-269-0614-8
EAN:                   9788026906148

Vazba:                Vázáno
Formát:               125 x 200 mm

E-shop:              kniha       https://Baronet.cz
                            e-kniha   www.PalmKnihy.cz

Databáze knih:  www.databazeknih.cz

Ukázka z knihy: zde


Nakladatelství Baronet a. s.Nakladatelství Baronet a. s.
již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

Knihy Baronetu byste měli dostat ve všech knihkupectvích a všechny tituly, jež jsou dosud na skladě, najdete na webových stránkách www.baronet.cz.
 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)