Čtvrtek, 7.12.2023
Volný časZdraví a životní styl

Zdraví z přírody

Bylinky - Léčivá moc přírodyrecenze knihy Bylinky – Léčivá moc přírody

Trápí vás nějaké zdravotní neduhy a neradi se léčíte s pomocí chemických preparátů? Máme tu pro vás knižní tip, jenž vám pomůže s veškerými vašimi problémy. Většina z nás si vůbec neuvědomuje fakt, že naše zahrádky, louky, ale také lesy jsou plné rostlinek, jež mohou pomoci velké množství zdravotních neduhů vyléčit. Vydejme se tedy společně na cestu za poznáním, postačí nám k tomu jen troška volného času a kniha Bylinky: Léčivá moc přírody od Jarmily Mandžukové.

Tento titul vydalo v roce 2017 nakladatelství Brána. Jedná se již o šestou knihu, jež této autorce vyšla v nakladatelství. Všechny její tituly (Domácí lékař pro každého, Dobrotami proti splínu, Jméno jako osud, Partnerské horoskopy aneb Láska a sex podle hvězd a Dotek léčí tělo, úsměv duši) slaví u čtenářů úspěch a věříme, že nadchne i kniha Bylinky s podtitulem Léčivá moc přírody. Pokud vás recenze zaujme a knihu si budete chtít pořídit a čerpat z ní inspiraci, můžete si ji pořídit zde.

Autorka knihy se již dlouho zajímá o gastronomii, alternativní metody léčení, ale také problematikou zdravého životního stylu celkově. To všechno poznamenalo velkou měrou i poslední její knihu. Dozvíte se v ní tedy spoustu cenných informací nejen o bylinkách samotných, ale i o jejich používání v historii. Myslíte si, že se z nich připravovaly jen léčivé masti, čaje či odvary? Jarmila Mandžuková vás vyvede z omylu. Vliv a užití bylinek je mnohem rozsáhlejší, než jak je známe my dnes. V historii účinkovaly i mnoha dalšími způsoby, vykuřováním počínaje a sypáním po bytě či nošením v kapse konče.

Kniha je rozdělena do mnoha podkapitol. Každá se týká jiného onemocnění. Zároveň je nutné podotknout, že kapitoly jsou různě dlouhé. Jejich obsáhlost se odvíjí od toho, zda je v kapitole rozebírána podrobně nějaká bylinka. V takovém popisu si tak můžeme přečíst podrobnou charakteristiku rostliny, na co je vhodné ji použít, na co naopak ne, kdo si může léčivku dopřávat a kdo by se jí měl velkým obloukem vyhnout, kdy a jaké části květiny bychom měli sbírat, jak bychom je měli případně sušit či uchovávat, jakými účinky se pyšní a proč, jak si ji můžeme vypěstovat, jak ji můžeme využít v kuchyni, odhalíme však také léčivou a magickou moc této byliny. Ptáte se, co je myšleno pojmem magická moc? Odpověď je velice jednoduchá, jedná se o moc, ve kterou věřili naši dávní předkové. Pro nás je už spíše zajímavostí a mnohdy třeba i vtipnou vzpomínkou.

Bylinky

O tom, o jakých rostlinách si budeme moci v knize přečíst, nás podrobně informuje již obálka. Na světle zeleném podkladu jsou kolem bílého kruhu, v němž je uvedeno jméno autorky a titul, vyobrazeny veškeré byliny, jejichž léčivou moc nám autorka chce odhalit. Publikace mi však nebyla sympatická pouze vypovídající obálkou a anotací, ale také svou obsáhlostí. Veškeré informace zde najdete vepsané do 224 stran v sympatickém formátu A5 a doprovozeny jsou 16stránkovým Přehledem léčivých bylinek s jejich barevným vyobrazením a patřičným popiskem. Knihu tedy můžete brát kdykoliv s sebou na cesty do přírody. S její pomocí snadno a rychle odhalíte všechny léčivky, jež by vám mohly pomoci v boji s vašimi zdravotními problémy. Z tohoto důvodu se vyplatí mít takovéhoto průvodce přírodou doma.

Kniha si mě získala a jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou, protože jsem si uvědomila, že i na zdánlivě neřešitelné zdravotní problémy je možné v přírodě nalézt lék. Většinou tak není potřeba žádných radikálních lékařských zákroků, příroda nám pomůže sama. Je to totiž velice silný spolubojovník.

Moje subjektivní hodnocení je vcelku pozitivní, jediné, co mi na knize trochu vadilo, byly gramatické a typografické chyby. Nicméně jsou takové, že si troufnu tvrdit, že si jich běžný čtenář nepovšimne a v takovémto typu knihy si myslím, že to nehraje až takovou roli. Důležitý je spíše obsah. Ten je v tomto případě více než jen kvalitní. Mohu tedy s klidným svědomím říci, že kniha splnila veškerá moje očekávání do poslední kapky a v některých ohledech je dokonce i předčila. Dávám jí tedy krásných 95 % hodnocení a vřelá doporučení. Kniha je určena pro všechny milovníky přírodní a přirozené medicíny. Pokud vás zajímá, jak vyléčit své neduhy bez použití jediné chemické pilulky, přečtěte si tuto knihu. Najdete v ní odpovědi na všechny vaše otázky a spoustu zajímavých bonusů k tomu.

Hodnocení: 95 %

Anotace

Jedinečná kniha o léčivých bylinkách přibližuje fascinující moc a kouzlo přírodního léčitelství. V tomto přehledně uspořádaném lexikonu objevíte léčivou sílu bylinek a jednoduché návody na to, jak je správně použít k léčbě nejběžnějších nemocí. Jde o velmi cenné a účinné rady na cestě za znovunabytím ztraceného zdraví a povzbuzením vitality. Využijte síly přírody! Využijte zázračnou moc léčivých bylinek a vneste je do svého života!

 

Název knihy:       Bylinky – Léčivá moc přírody
Bylinky - Léčivá moc přírodyAutorka:              Jarmila Mandžuková

Žánr:                   Literatura naučná, Zdraví

Datum vydání:     2017
Počet stran:         224
Nakladatelství:     Brána

Formát:               130 × 200
EAN:                   9788072439430
ISBN:                  978-80-7243-943-0

E-shop :               www.brana-knihy.cz

D
atabáze knih:    www.databazeknih.cz

 

Brána
Nakladatelství Brána
vzniklo v roce 1994.
Vydává populárně naučnou literaturu, především historickou. V edici Historie, v řadě Osobnosti dějin vycházejí knihy o významných lidech, pro memoárovou literaturu je určena edice Životy. Kromě beletrie (detektivky a prózy známých světových a českých autorů) se zaměřuje na horolezeckou literaturu a ediční plán doplňují původní a překladové tituly v edici Vzdělání.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Ivana Pásková

Mou láskou jsou knihy, ty mě nikdy nezklamou. Čím víc jich přečtu, tím více životů a dobrodružství prožiju. (www.iwikovaknihovna.cz)