A jsou tu SMART Games

SMART Games - VirusSMART Games (Chytré hry) jsou nové logické hlavolamy na českém trhu. Na první pohled se jedná o jednoduché hříčky, za nimiž se však vždy skrývá zajímavý herní princip a důmyslné hříčky pro děti i dospělé. 

Protože jsme zatím neměli možnost žádnou z těchto her vyzkoušet, vyzpovídali jsme v herně na CVVZ Pavla Prachaře z firmy MindOK a pokusili se zjistit nějaké zajímavé informace o celé této kolekci her.

SMART Games jsou unikátní zábavou pro jednoho hráče, která přináší do světa deskových her něco nového. Jak jste dospěli k rozhodnutí tyto logické hlavolamy distribuovat?
SMART games jsou opravdu jedinečným souborem her. Ve skutečnosti se jedná o kombinaci her a hlavolamů. Již dlouhou dobu jsme se s nimi setkávali a rádi jsme si je hráli. Jejich distribuce v ČR byla ale „obsazena“ jednou z konkurenčních firem, proto jsme A jsou tu SMART Gameso nich neuvažovali. Ve chvíli, kdy nás přímo výrobce oslovil, že by rád distribuci u nás změnil, moc dlouho jsme se nerozhodovali, protože jsme věděli, že se jedná o velice kvalitní kolekci, která hráčům u nás přinese velkou spoustu zábavy. A to, že to byla dobrá volba, už se nám ukázalo na řadě předváděcích akcí, na kterých SMART games představujeme.

Čím jsou podle vás tyto hry zajímavé, případně unikátní?
Nevím, jestli to dokážu úplně přesně popsat. Ale na první pohled je to poznat právě na různých předváděcích akcích. Každá hra se dá vysvětlit za 20 sekund, ale může přinést řadu hodin zábavy, a to jak dětem, tak dospělým. Většina lidí hledá hru s jednoduchými pravidly. A SMART hry nabízejí jednoduchá pravidla v kombinaci s originálními principy. Také je v každé hře určitá cesta od jednodušších po náročné úkoly. Na hráče velmi dobře působí to, když zvládají stále náročnější úkoly.

Představuje každá hra naprosto jiný princip, nebo v nich objevíme nějaké skupinky s podobným základem a rozdílnou tematikou?
Principy některých her jsou si podobné. Hry se pak liší grafikou, tématem a náročností Například hry Safari: Schovej a najdi a Piráti: Schovej a najdi. Tam je rozdíl kromě tématu i A jsou tu SMART Gamesv náročnosti. Různé tvary a velikosti herních dílků přinášejí výrazně odlišné úrovně náročnosti. Hry Letiště a Na ledové kře zase přinášejí podobný mechanismus průhledných herních dílků, herní princip už je však odlišný.

Vhodné jsou pro děti od tří let, ale stejně tak je mohou hrát i dospělí. Čím to je, že mohou mít takové rozpětí?
Každá hra není úplně pro každého, ale to rozmezí je opravdu extrémně široké. Součástí každé hry jsou zadání odstupňovaná od jednoduchých až po náročné, někdy i hodně náročné. Je to navíc vymyšleno tak, že i dospělý by měl začít od těch nejjednodušších zadání, protože řešení jednoduchých zadání provede hráče základy hry a představí základní „triky“ které hráči pomůžou při řešení náročnějších úkolů. Základní principy her jsou ale opravdu tak jednoduché, že si hru ihned může každý vyzkoušet. A opravdu se nejedná pouze o dětské hry (i když by tomu grafika někdy mohla napovídat). Hrají děti, i dospělí. SMART games jsou výbornou variantou například i pro seniory, kteří se rádi baví řešením křížovek, sudoku a podobných rébusů.

Celkem v nabídce máte v současnosti devět her s velice rozličnou tématikou. Kterou byste doporučil pro první seznámení se Smart Games pro rozličné věkové kategorie?
A jsou tu SMART GamesTady odpověď není úplně jednoznačná, témata i herní principy jsou hodně odlišné a zajímavé různým způsobem. Pro malé děti bych doporučil začít Záhadným hradem (od 3 let). Pro větší Safari: Schovej a najdi (od 7 let), pro dospělé Anti-Virus. Ale to jsou spíš jen takové nápady. Kterákoli hra může být dobrým začátkem. Často funguje i výběr podle tématu. Máte rádi auta nebo akční seriály o policajtech? Pak zkuste hru Auto blok.

Více o Smart Games se dozvíte na www.smarthry.cz a www.smartgames.eu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme SMART Games mnoho spokojených hráčů.

Hry si budete moci přijít zahrát do naší herny Hrajeme si s Chrudimkou.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.