Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Airbeat One nabídne jednu z největších festivalových scén

Toto se nikdy za 17letou historii festivalu Airbeat One nestalo. Téměř 170 DJů z celého světa bude od 11. do 15. července 2018 součástí největšího německého hudebního festivalu elektronické taneční hudby v klidném městě Neustadt-Glewe , kam mimo vystupující míří také zhruba 50.000 návštěvníků z 45 národů.  Letošní ročník AIRBEAT ONE s mottem Velká Británie bude různorodý. Od EDM po Trance a Progressive, od Hardstyle, Hardcore a Gabber po Techno, Minimal a House.

Dimitri Vegas & Like Mike, Armin van Buuren, Hardwell, Tiesto, Afrojack, Steve Aoki a Marshmello – to je 7 jmen z 10 nejlepších DJů podle časopisu DJ Mag. Tyto špičkové superhvězdy rozhodně rozhýbou dav před hlavní scénou o šířce 130 metrů a výšce 40 metrů. Opět se bude jednat o jednu z největších scén, kterou jen tak v Evropě neuvidíte. S ohledem na motto Velká Británie můžete očekávat skvělá umělecká díla. Bude to Big Ben, Houses of Parliament, The Tower nebo Westminsterské opatství? Návrh scény je a zůstává přísně tajný, dokud se neotevřou brány festivalu.

Protože v roce 2018 budou ve “Velké Británii” dvě další: “Terminal” a “Second stage” existuje také spousta spekulací o tom, jak budou vypadat tyto stage. Na “Second stage” se bude hrát převážně trance a progressive. Jmenujme například Fabio & Moon, Klopfgeister, Coming Soon !!!, Audiomatic, Schrittmacher a Perfect Stranger. V “Terminal” to pak bude deep house. Stan slibuje klubový pocit: kouřová, prašná a mlhavá atmosféra. Jako londýnský podzemní klub, kde zahrají Gestört aber GeiL, EDX, Ofenbach, Lexy & K-Paul, Watermät a mnoho dalších.

Novinkou bude také stage “More @ Terminal”. Od 02:00 do 08:00 zda budou DJ z oblasti techno, tech house a house jako například Adam Beyer, Black Coffee nebo muž s maskou – Claptone.

Pro Velkou Británii je typická také britská libra. Ani na Airbeatu tomu nebude jinak. Festival zavádí svůj vlastní bezhotovostní platební systém. Měnová reforma v AIRBEAT ONE!

Plocha letiště bude rozšířena. To znamená více místa na party, tanec a setkávání. Kromě toho to znamená více prostoru pro vytvoření dalších stage. “The Arena” představuje největší přepravovatelný cirkusový stan v Evropě s velikostí fotbalového hřiště: 5.000 metrů čtverečních a 30 metrů výšky. Po čtvrteční noci, která bude patřit Borgore, Carnage a Smiie je od pátku do soboty a od soboty do neděle vystřídají hrdinové událostí “Transmission”: Markus Schulz, Ferry Corsten s jeho projektem Gouryella nebo Above & Beyond.

A to není vše. ještě než Airbeat One festival začne, bude připravena středeční pre-party s Cascade, Blasterjaxx, Nicky Romero a dalšími). Připadá vám to stále málo? Milovníci tvrdšího stylu si přijdou na své, protože RAM crew, která má na svědomí Q-Dance (jeden z největších hardstyle festivalů) zde bude také.

Mr. Bean, Monty Python, James Bond – ti všichni jsou spojeni s Velkou Británií. A zatímco má 007 povolení k zabíjení, účastníci AIRBEAT ONE mají povolení k party. Dokonalý zvuk, pečlivě naprogramované světelné, laserové a pyro efekty, které střílí sto metrů do hluboké černé noční oblohy. Desítky kanónů CO2 a plamenové trysky, které na chladném večírku nabízejí horkou atmosféru. To vše vás čeká ve “Velké Británii”.

Vstupenky? Stále ještě jsou. Třídenní celofestivalové stojí 129,99 €.

Všechny informace naleznete na adrese www.airbeat-one.de.


AIRBEAT ONE Festival 2018 – 11. – 15. července 2018
Flugplatz Neustadt-Glewe (nedaleko Schwerinu), Mecklenburg – Západní Pomořansko
Motto: Velká Británie
170 mezinárodních DJů
100.000 návštěvníků ze 45 zemí

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.