Pátek, 3.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Antidiskotéka Jiřího Černého – The Rolling Stones

Antidiskotéka Jiřího Černého - The Rolling StonesV úterý 11. září 2012 od 19 hodin můžete přijít do chrudimské divadelní kavárny Divadla Karla Pippicha na Antidiskotéku Jiřího Černého, tentokrát věnovanou britské rokenrolové skupině The Rolling Stones.

 

Nedroguji, piji většinou s mírou, ale přesto mám ze všech čtyř tváří Rolling Stones nejradši Richardsovu plastickou mapu neřestí. Čtu z ní, jak si londýnští kluci před čtyřiceti lety vypůjčili od amerických černochů blues, ofrajeřili ho velkoměstským cynismem a vrátili předělané na britský rock. Nádavkem přidali starým bluesmenům i slávu a peníze, o nichž se jim v Chicagu nikdy nesnilo,” říká pan Jiří Černý na otázku, kterého ze členů The Rolling Stones má nejraději.

The Rolling Stones

The Rolling Stones je britská rokenrolová skupina v čele se zpěvákem Mickem Jaggerem. Vznikla v Londýně v roce 1962 a hraje dodnes. Skupina se proslavila počátkem 60. let jako protipól skupiny The Beatles. Hlavním tahounem kapely byl na jejím počátku kytarista Brian Jones. S nárůstem popularity kapely se ovšem jeho síla vůdce pomalu vytrácela a ke konci šedesátých let již v kapele prakticky nefiguroval. Jádrem skupiny se stávají zpěvák Mick Jagger a kytarista Keith Richards, kteří po různých změnách v obsazení skupiny působí v Rolling Stones dodnes. Brian Jones začal jako první ztrácet kontrolu nad fenoménem let šedesátých – nad drogami. V létě roku 1969 umírá, za ne zcela vyjasněných okolností, v bazénu svého domu. Po jeho smrti přichází definitivně do kapely vynikající kytarista Mick Taylor. Drogově čistý vynikající kytarista v roce 1974 z kapely odešel. Post kytaristy brzy obsadil Ronnie Wood. Krátce po veleúspěšném turné Steel Wheels – Urban Jungle, kdy kapela poprvé zavítala i do postkomunistického Československa, odchází z kapely baskytarista Bill Wyman. Oproti ostatním členům kapely byl cca o 6 let starší. Už jen jako externí člen ho nahrazuje Američan Darryl Jones. V žebříčku padesáti nesmrtelných interpretů rock’n’rollu časopisu Rolling Stone se kapela umístila na 4. místě

Antidiskotéka Jiřího Černého - The Rolling Stones

http://www.rollingstones.com/

Jiří Černý

Jiří Černý (* 25. února 1936 Praha) je významný český hudební kritik. Pořádá kontaktní klubové poslechové pořady (zvané Antidiskotéky či Rockování).

http://www.nacerno.cz/

 

Kdy: Úterý 11. září 2012 od 19 hodin
Kde: Divadelní kavárna Divadla Karla Pippicha Chrudim
Vstupné: 90 Kč
 

Antidiskotéka Jiřího Černého - The Rolling Stones

zdroj: Wiki


Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.