Sobota, 9.12.2023
HudbaKultura

Apocalyptica rozezní brzo Karlín

Apocalyptica Finská rocková skupina Apocalyptica dorazí již za několik týdnů do České republiky.
10. října 2015 představí své aktuální album Shadowmaker v pražském Forum Karlín.

Již za několik týdnů vystoupí finská rocková kapela Apocalyptica v České republice. Do pražského Forum Karlín přiveze již 10. října svůj aktuální hudební materiál z nového studiového alba Shadowmaker. Tento program představila již začátkem léta na americkém turné a od 1. 10. zahajuje svoje evropské turné v německém Hannoveru.

 

Album Shadowmaker je pro Apocalypticu svým způsobem výjimečné. Na celé nahrávce se objevuje pouze jeden vokalista a to skvělý Franky Perez, který je známý především jako zpěvák kapely kytaristy a bubeníka System of a Down Darona Malakiana a Johna Dolmayana Scars on Broadway. Franky Perez se tedy po dobu turné Shadowmaker stane pátým členem kapely Apocalyptica a tím pádem je jisté, že se objeví i v Praze.
Perezův skvělý hlasový projev dává možnost zaznít i vokálně náročnějším skladbám, které se na předchozích koncertech Apocalypticy často neobjevovaly.

Apocalyptica

Více na http://www.apocalyptica.com/en/ a www.1015.cz.

Jako předkapela Apocalypticy se ve Forum Karlín představí českému publiku australská kapela Tracer, která s Apocalypticou odjede celé evropské turné. Za dobu své desetileté existence vydala kapela Tracer tři studiová alba, z toho poslední s názvem Water For Thirsty Dogs, plné podmanivých melodií a kolosálních rifů, představí právě na turné s Apocalypticou. Jejich sound sahá od bluesem načichlého hard rocku k stoner rocku a powerhouse grunge.

Více na http://www.tracer-band.com/

Apocalyptica

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích www.goout.cz a www.ticketpro.cz za 880 Kč.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.