Úterý, 16.4.2024
Příroda a ekologieVolný čas

Biojarmark v Chrudimi

Biojarmark v ChrudimiVe čtvrtek 15. září 2011 od 9:30 do 17 hodin na Resselově náměstí v Chrudimi se bude konat již 11. ročník tradiční akce zaměřené na představení a prodej potravin vyrobených z produktů pěstovaných bez použití chemických hnojiv, postřiků a GMO.

Na biojarmarku můžete vidět, ochutnat a nakoupit zeleninu a ovoce od ekologických pěstitelů přežvážně z východočeského regionu, sýry, uherák i klobásky, pečivo, cereální výrobky, mošty, čaje a koření, čaj, kávu, kakao a čokoládu z férového obchodu Fair Trade, přírodní certifikovanou kosmetiku, ekologické prací a čistící prostředky, moderní prací plenky a další ekologicky příznivé zboží.

Po celý den pro Vás bude připraven i bohatý doprovodný program. Divadelní a hudební vystoupení budou střídat moderované vstupy, ve kterých zástupci Svazu PRO-BIO a kontrolní organizace KEZ o.p.s. Chrudim pohovoří o zásadách a důvodech ekologického zemědělství a o kvalitě a bezpečnosti bioproduktů, s myšlenkou férového obchodu Fair Trade Vás seznámí zástupci organizace NaZemi. V infostanu se budete moci zeptat na vše, co Vás o biopotravinách zajímá.Při vaření v přímém přenosu můžete vidět i ochutnat, co se dá z biopotravin dobrého připravit, v dílnách si budete moci vlastnoručně vyzkoušet dojení, mlácení a mletí obilí, předení a tkaní. A samozřejmě nebudou chybět ani soutěže o ceny.

Hostem biojarmarku bude i Budka NaZemi! Přijďte dát svůj hlas spravedlivému obchodu!
 
Program:
9:00 zahájení prodeje
9:30 slavnostní zahájení biojarmarku
10:00 Ham, ham, pohádka s písničkami, Divadýlko z pytlíčku
11:00 BIO vaření v přímém přenosu – lehký oběd
14:30 BIO vaření v přímém přenosu – odpolední svačinka
15:00 O kouzelném kozím bobku, Divadélko u tří koziček
15:30 vokální soubor Sunday šestet
16:00 hudební skupina Kolednice
17:00 ukončení biojarmarku

Přijďte se podívat, přijďte s námi poobědvat či posvačit BIO!

Biojarmark pořádá Ekocentrum Paleta, pobočka Chrudim v rámci kampaně Září – měsíc biopotravin a za podpory  KEZ o.p.s., projektu Zdravé město a za podpory SFŽP v projektu síť specializovaných ekoporaden v Pardubickém kraji č. rozhodnutí 15540962.

Biojarmark v Chrudimi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.