BoardBros hledají skryté poklady

V březnu tohoto roku se na české deskoherní scéně objevilo nové vydavatelství BoardBros. Debutovalo kapesním deckbuildingem Ve stínu pyramid, který nabídl originální mechanismus čištění decku a atraktivní téma starověkého Egypta. Po další hře, divoké draftovačce Big Monster, Deskobratři letos stihli ještě jednu hru – rodinný worker placement Naše osada.

Ve stínu pyramidNakladatelství vzniklo kolem redaktorů deskoherního serveru MFantasy.cz. „Po několika letech deskoherní žurnalistiky jsme měli chuť ponořit se do herního světa ještě hlouběji,“ vysvětluje David Navrátil, „main bro“ společnosti. „Když jsme třeba navštívili Essen, pochopili jsme, kolik skvělých světových her se do Česka nedostane. Přišlo nám to škoda, a zároveň nás to inspirovalo rozjet vlastní projekt. Vybíráme hry, které možná nejsou známé, ale baví nás i po mnoha partiích. Jsou to takové skryté poklady. Proto o nich víme, že vám nebudou ležet v poličce a chytat prach.“

Jádro nakladatelství tvoří dva lidé, ale parta kolem BoardBros je mnohem širší. „Naše motto zní Hráč hráči bratrem. Protože u her je vždycky zábava, dávají společnou aktivitu i těm lidem, kteří by si normálně moc nepokecali. Takže na naše testování zveme hromadu kamarádů a známých, kteří mezi BoardBros v podstatě taky patří. Každý je u nás vítaný,“ usmívá se David.

Big MonsterDeskoherních nakladatelství je v republice několik. BoardBros ale věří, že mají co nabídnout. „Kromě toho, že hledáme hry, jež by jinak přes svou kvalitu mohly zapadnout, se snažíme pokaždé udělat něco navíc,“ vysvětluje David. „Ke hře Ve stínu pyramid jsme si hráli s flavour texty, přeložili jsme článek o strategii, přeložili a nechali vysázet návod na sólo hraní. Pro Big Monster jsme udělali rozhovor s výtvarníkem Ivanem Nikulinem, vytvořili jsme vlastní článek se strategickými tipy a triky a chystáme ještě jedno velké překvapení. Obě hry mají také tematické videonávody. Podobný servis dostává i Naše osada (několik tematických článků), i když video bude kvůli situaci o trochu později,“ dodává David.

Naše osadaV „laboratoři“ BoardBros se zatím testuje, co to jen omezení dovolují. Jakou hru vydají příště, to ale David neprozradí. „Rozhodně s vydáváním her nehodláme končit. Čím déle to děláme, tím víc nás to baví!“

Hry od BoardBros:

Ve stínu pyramid – deckbuilding, který hráče přenese do starověkého Egypta. V rolích faraonů, šlechticů a nilské smetánky připravují svoji hrobku, do níž se snaží uložit co nejcennější poklady. Hra je díky své taktičnosti určená spíše zkušenějším hráčům a nabízí nepřeberné množství kombinací a strategií.

Big Monster – na pomezí mezi rodinnou hrou a pártyovkou nabízí Big Monster vizuálně atraktivní a dynamickou zábavu až pro šest hráčů, kteří můžou hrát buď všichni proti všem, nebo na týmy po dvou hráčích. Hráči budou v reálném čase draftovat dílky monster, posílat svoje monstra protihráčům či spoluhráčům a prozkoumávat tajemství neznámé planety.

Naše osada – milý rodinný worker placement zavede hráče mezi kolonisty, kteří staví vesnici uprostřed divočiny. Za pomocí svých fachmanů budou těžit suroviny a stavět budovy na společné mapě tak šikovně, aby jejich služby nabídli i ostatním hráčům. Přes jednoduchá pravidla nabízí Naše osada i potřebnou strategickou hloubku, vyžadovanou zkušenějšími deskohráči.

 

Board Bros

boardbros.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.