Čtvrtek, 23.5.2024
Ostatní volný časVolný čas

Bobřík Vašík učil děti mateřských škol čistit zoubky

ZoubkyV měsíci listopad se zúčastnilo již přes 700 dětí z mateřských škol v Hlinsku, Chrasti, Chrudimi a Pardubicích, preventivního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny Pardubického kraje “Zdravé zoubky s úsměvem”. Tento projekt navázal na úspěšnou I. etapu z června letošního roku.


Projekt “Zdravé zoubky s úsměvem” se týká prevence ústní hygieny u dětí v mateřských školách. “Právě v raném dětství si vytváříme celoživotní hygienické návyky. Když si pětileté dítě osvojí pod vedením rodičů nebo za pomoci mateřské školy správnou a pravidelnou ústní hygienu, má dobrou naději, že až pozbude mléčné zoubky, ty takzvané trvalé nebude v padesáti letech měnit za náhradní řešení,” doplnila Zdeňka Kamenická, specialistka marketingu a komunikace z pardubické krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Do konce listopadu se s projektem “Zdravé zoubky s úsměvem” seznámí ještě 450 dětí z mateřských škol v Chrudimi, Pardubicích a Holicích. V úvodu každého setkání děti vyslechnou pohádku o bobříku Vašíkovi, poté následuje ukázka správného čištění zoubků včetně praktického nácviku a nakonec zábavnou formou třídí potraviny. Všechny aktivity jsou připraveny pro předškolní děti a předem počítají s jejich hravostí a neposedností.

“Akce názorně a přiměřeně věku dětí směřuje k péči o zuby a k prevenci pravidelného a správného způsobu čištění zubů. Dětskou pozornost zaujala hravou formou, vhodné bylo využití pohádky o bobříku Vašíkovi. Děti si prakticky vyzkoušely čištění zoubků, sdělovaly svoje postřehy a zážitky. Zapojily se do třídění potravin, které zubům prospívají nebo škodí. Akce děti velmi zaujala a svůj účel splnila,” sdělila Dana Rigová z mateřské školy Dr. J. Malíka, Chrudim.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.