Studenti chodí po městech se sáňkami a rozdávají turistické noviny

Noviny zaujaly každéhoStudenti oboru Hotelnictví a turismu Hotelové školy Bohemia Chrudim mají netradiční praxi. Rozdávají v přestrojení lyžařů se sáňkami na kolečkách zimní turistické noviny Chrudimska – Hlinecka. Přitom lákají k návštěvě regionu. První takovýto výskyt byl zaznamenán v Chrudimi při Kateřinském jarmaku.

Za celým projektem stojí chrudimské informační centrum a místostarosta města Roman Málek.

“Pro studenty je to malé zpestření, protože jinak pracují na dalších aktivitách na podporu cestovního ruchu ve městě. Na druhou stranu se ale seznamují s reakcemi veřejnosti v praxi,” přibližuje Málek s tím, že k hlavním aktivitám studentské praxe patří příprava konference cestovního ruchu či práce na marketingových balíčcích.

Turistické noviny stejně jako v loňském roce informují zejména o hlinecké zimní sezóně, ale také o nově otevřeném muzeu obuvnictví a kamene ve Skutči. Přináší též velmi chutný recept na vánočního kapra, ale i soutěž o ubytování v Hlinsku.

Zimní turistické noviny vyšly v nákladu 25.000 ks a jsou distribuovány do celé republiky.

“Oproti letním turistickým novinám jsme rozšířili distribuci i o krajská zdravotnická zařízení či půjčovny sportovních potřeb,” doplňuje manažer cestovního ruchu města Tomáš Černý.

Studenti se vydají i o dalších měst, kam přesně, to ovšem tají. Prý to bude překvapení.

Výroba Turistických novin oblasti Chrudimsko – Hlinecko je spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II  – Severovýchod.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.