Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Březnová PEVNOST na lovu artefaktů

Tohle číslo začínáme legendou všech legend – Mílou Lincem. Ne, děláme si srandu – od Míly, našeho historického gurua, sice vyšla nová kniha, které se řádně věnujeme, ale hlavním tahákem březnové Pevnosti je Lara Croft aka Tomb Raider. Krásná, slavná, inteligentní, drsná… legendární každým coulem. Ve hrách i filmech, z nichž ten nejnovější, s Alicií Vikander, právě vtrhává do kin! A hned vedle nejslavnější archeoložky si budou po tlamě dávat obří roboti a ještě obřitější potvory – Pacific Rim se dočkal dvojky a slibuje maso! Do toho velká recenze na Black Panthera, lákačka na lekačku Winchester (s Helen Mirren!) a skvělý seriál Dva světy. No a novinky, zprávičky a recenze, pochopitelně.

V literatuře se podíváme na epické zakončení trilogie Romana Bureše o prolnutí časů a prostoru, v níž mladá dívka spojí římské legie s generálem Laudonem a vypráská cokoliv a kohokoliv ve jménu civilizace. Podíváme se ale i na Mars ve skvělém Gestapu Mars, prozkoumáme sluneční soustavu se sondou jménem Bob, oslavíme antologii ze světa Kladiva na čaroděje, pokecáme s Dianou Gabaldon o tom, jak dělat milostné scény, ohlédneme se za největšími současnými taháky potterománie a nahlédneme do tajného života Knihkupkyně… Bude toho hodně. V komiksech nás navíc ještě čeká loňský top ten a ohláška jednoho skvělého dámského projektu… A Magion a náš strip. O ty vás nepřipravíme.

Videohry… Asi vás nepřekvapí – pokud jste zrovna poslední rok nežili v mariášové undergroundové komunitě – že světu vládne Kingdom Come: Deliverance. Tak o něm píšeme. A o dalších hrách. Ale tohle je sakra tahák! Pak si oddechnete u čtení o egyptských kletbách… nebo při reportu z jedné hororové dovolené našeho redaktora, který je tak trochu blázen.

A pak tu máme pár poznámek o geekském světě a PragoFFestu a Otrlém divákovi – festivalu, který vás posílí. Nebo zabije. Ale spíš posílí.

Tak hezké čtení!

 

Pevnost 3-2018

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

 

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.