Domov lásky

recenze knihy Domov lásky

Dokáže Eugenia pochopit, koho miluje doopravdy? A podaří se jí to dřív, než síly zla zničí její mladý život?

Tento román, který má pouhopouhých 176 stránek, jsem přečetla za jeden večer s hrnkem horké čokolády. Tyhle párstránkové knihy na relax já opravdu můžu –  po těžkém a náročném dni v práci je to ten nejlepší způsob, jak si od všeho odpočinout a nemuset nic řešit.

Eugenia mi v knize chvílemi přišla až moc ctižádostivá. Chápu, že se jí nelíbilo, že jí její matka dohazuje muže, ale určitě by se našly jiné způsoby, jak matce říct, že si markýze vzít nechce.

Domov láskyTrošku podivné mi přišly její citové pochody, protože chvíli si myslela ano, chvíli na to zase ne. Nejdříve si urputně stála za tím, že toho muže nemiluje, a následně k němu cosi pociťovala.

Kniha by se dala zařadit do klasické červené knihovny, ale nebyla vůbec špatná, naopak, mně se moc líbila. Sama jsem si naprosto zamilovala markýze z Buckbury a popravdě jsem maličko záviděla Eugenii, která si ho měla brát. Naopak z malíře, který v knize sehrál taky poměrně velkou roli, jsem cítila neuvěřitelnou faleš a byla jsem strašně naštvaná, když udělal to, co udělal.

Komorná byla naprosto hloupá, když se nechala ukecat k tak hrůznému činu! Naprosto jsem nechápala její jednání, i když … Člověk ve jménu lásky dělá i horší činy.

U téhle knihy není třeba zdlouhavě přemýšlet. Je potřeba jediné – zcela vypnout mozek, nad ničím nepřemýšlet a nechat se pohltit příběhem, který vás zavede do Londýna mezi společenskou smetánku.

Rozhodně si od autorky seženu více takových knížek. Její styl vypravování je skvělý, hned čtenáře vtáhne do děje. Na to, jak byla kniha v podstatě jednoduchá, se četla neuvěřitelně dobře. Myslím, že je vhodná pro starší i mladší generace žen a dívek, které mají rády zamilované příběhy, romantiku říznutou intrikami.

 

Název knihy Domov lásky
AutorBarbara Cartland
ŽánrRomány, Pro ženy
  
Nakladatelství Baronet
Rok vydání2017
Počet stran176
ISBN978-80-269-0657-5
  
Nákup knihy www.baronet.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih databazeknih.cz

 

Baronet

Nakladatelství Baronet již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

www.baronet.cz

 

Palmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Tereza Jílková

Knihomol, snílek, fotograf, milovník seriálů a naprosto zcvoklý člověk v jednom dárkovém balení. (osobní blog)