Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Brněnský Regiontour 2010 – pomůžete návratu k tradici?

 

expozice_oblastiJeště před deseti lety byl velmi vyhlášený veletrh Regiontour na brněnském Výstavišti. Byla to doba, kdy jednotlivá města měla ´živé´ stánky, naplněné interaktivitou. Postupně se ovšem tendr měnil až do podoby, kdy u pultíku byly hostesky a desítky druhů letáčků. Takže snad kromě barev a úsměvů bylo úplně jedno, jestli jste u Polabí či Pošumaví. V novém roce tomu bude zřejmě konec.

 “V současné době se na kraji uvažuje o jiné koncepci veletrhu. Kromě samotných stánků s materiály by zde měla být i velká plocha, kde by bylo možné předvést ukázky z regionu. Změna přístupu k brněnskému Regiontouru mě velice mile potěšila,” netají se radostí místostarosta Roman Málek, který v minulosti na tento veletrh téměř zanevřel. Zároveň se tak nepřímo potvrdil i úspěch modelu ´návštěvnického´ auta a mimozemšťanů na stánku turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko.

“Prostřednictvím médií si dovolujeme obrátit se na nadšené a ochotné lidi z regionu, kteří mají chuť prezentovat naše území – je jedno, zda-li hraním na flašinet, loutkovým divadlem, vystoupením kapely, ochutnávkami medoviny či výukou tance. Nebráníme se ani senzačním nápadům, protože nechceme dělat průměrnou reklamu, ale takovou, o které se bude mluvit,” vyzývá Málek s tím, že zájemci se mají hlásit na chrudimském informačním centru osobně či telefonicky na čísle 469 645 821 co nejdříve.

Veletrh cestovního ruchu Regiontour se koná 14.až 17. ledna 2010 v Brně.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.