Pátek, 8.12.2023
Chrudim

Mikroregion Chrudimsko má velké plány

 

Mikroregion Chrudimsko

Valná hromada Mikroregionu Chrudimsko ve čtvrtek 3. prosince 2009 bilancovala letošní rok, ale hovořila i o plánu na rok 2010.

V současné době máme podány dva projekty na rozvoj Mikroregionu Chrudimsko. První se týká samotného managementu svazku, druhý podpory členských obcí. Ta v letošním roce činila 999.000 Kč a ve dvaceti sedmi obcích pomohla s úpravami veřejného prostranství,” přibližuje část programu předseda svazku a starosta Rabštejnské Lhoty Vladimír Pecina. Samostatná kapitola byla věnována přípravě nové evropské žádosti na podporu cestovního ruchu.

“Projekt by měl plynule navazovat na informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko, kterou v současné době realizuje město Chrudim. Jeho hlavní náplní je vydání informačních materiálů, reklamní a marketingová podpora turistickým cílům a akcím, ale i realizace workshopů či rozšíření portálu návštěvník.cz,” říká místostarosta Chrudimi a zároveň místopředseda svazku Roman Málek s tím, že podání projektu skrze mikroregion pomůže značně i členským městům.

Projekt se ovšem nebude týkat jen mikroregionu ale všech měst oblasti, které jsou v území. Ta byla v minulosti vyzvána ke spolupráci a řada z nich již schválila partnerské smlouvy. Pokud vše půjde podle plánů, mikroregion se chce ucházet o více než dva miliony korun na období dvou let.

Zbývající program se zabýval další běžnou činností svazku, ale i problematikou separace odpadů či výší poplatků za popelnice.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.